رییس سازمان میراث فرهنگی کشور از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش گردشگری روستایی کشور خبر داد.

۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال گردشگری روستایی کشور

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ دکتر علی اکبر مونسان در حاشیه بازدید از بافت تاریخی گرگان گفت:از این مبلغ 2 هزار و 400 میلیارد تومان با نرخ 6 درصد سهم ایجاد اشتغال در روستاها و بحث بوم گردی است که متقاضیان می توانند از آن بهره بگیرند.

وی اضافه کرد : بوم گردی یکی از ظرفیت های بسیار مطلوب گردشگری طبیعت کشور است که هم در ایجاد شغل در روستاها بسیار خوب عمل و هم کمبود امکانات را در بخش زیرساختی گردشگری کشور جبران می کند.

رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد : ما به دولت قول داده ایم تا سال هزار و 400 بیش از 2 هزار واحد بوم گردی جدید در کشور راه اندازی کنیم اما با اقبال عمومی که وجود دارد پیش بینی می کنیم بیش از نیمی از این تعداد امسال محقق شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره ایجاد موزه های منطقه ای و روستایی کشور گفت : هم اکنون 12 موزه روستایی و منطقه ای در کشور دست ساخت است که امسال اجرای سه موزه به پایان می رسد.

مونسان اضافه کرد : امیدواریم با تخصیص اعتبارات بتوانیم این موزه ها را تجهیز و زودتر راه اندازی کنیم .

وی همچنین درباره دو موزه سهم استان گلستان گفت : یک موزه منطقه ای در گنبدکاوس شهر برج جهانی قابوس و یک موزه روستایی در شهر قرق و در دل جنگل های جلگه ای این شهر در دست احداث است که امسال با تخصیص اعتبار پیشرفت خواهند کرد.

دکتر علی اکبر مونسان از دیروز برای شرکت در مراسم بهره برداری طرح های میراث فرهنگی گلستان و همچنین حضور در مراسم تولد مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن مسلمان ایرانی به استان گلستان آمده است.

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار