رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: مسئولان برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی در مزارع از هم اکنون چاره اندیشی کنند.

مسئولان گلستان برای پیشگیری از آتش زدن مزارع چاره اندیشی کنند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ هادی هاشمیان اظهار کرد: مسئولان برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اکنون چاره اندیشی کنند و دادستان‌های سراسر استان  مکلفند، امسال به صورت ویژه برای جلوگیری از این مساله تلاش کنند .

وی افزود: در این بخشنامه از دادستان ها خواسته شده است، نشست هایی با مسئولان جهاد کشاورزی هر شهرستان برگزار کنند و از آنان بخواهند برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اکنون چاره اندیشی و راه های جایگزین به کشاورزان معرفی کنند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان با تاکید بر این که پیگرد قانونی در انتظار آتش زنندگان بقایای گیاهی است، افزود: دادستان ها منتظر اعلام شکایت محیط زیست و منابع طبیعی نمانند و با متخلفانی که بقایای گیاهی را آتش می زنند برخورد کنند .

این مقام ارشد قضایی استان از مدیران دستگاه های مربوط مانند محیط زیست هم خواسته است که امسال جدی تر از سال گذشته ، پیگیر جلوگیری از آتش زدن بقایای گیاهی باشند و برای متخلفان اعلام جرم کنند.

هاشمیان افزود: بر اساس اعلام نظر کارشناسان آتش زدن بقایای گیاهی علاوه بر آلودگی هوای استان و آسیب جدی به بافت خاک، سبب سرایت آتش به جنگل ها و  سوختن نهال ها و درخت های حاشیه مزارع و جاده ها می شود .

به گفته وی در دو سال گذشته با ورود دستگاه قضایی به این بخش، روند سوزاندن بقایای گیاهی در زمین های کشاورزی کاهش یافته است .

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار