رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه "افتخار به گذشته و امید به آینده" شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و بصیرت‌افزایی جامعه در مقابل توطئه دشمنان از مهم‌ترین وظایف رسانه‌ها است.

رسانه‌ها با معرفی دستاوردهای انقلاب با جنگ روانی دشمن مقابله کنند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ حجت‌الاسلام احمدرضا احمدی عصر دیروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان اظهار داشت: عملکردها، دستاورد نظام نیست و دستاورد انقلاب اسلامی هدف کامل نظام بوده و ثابت است اما کارنامه به واقع عملکرد دولت‌هاست و باید این دو را از هم جدا کرد.

وی افزود: در برهه بسیار حساسی قرارداریم و نباید حقیقت انقلاب اسلامی مغفول واقع شود .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به تاریخچه مطبوعات در دهه 60، افزود:  مطبوعات و رسانه‌ها در آن دهه بیشتر نوشتاری بودند و با وجود اینکه رسانه‌های زیادی وجود نداشت اما مطبوعات قدرت و تاثیرگذاری زیادی داشتند.

حجت‌الاسلام احمدی ادامه داد: در آن دوران دشمن با رسانه‌های محدود اما پرحجم و فعال در برابر نظام ایجاد شبهه می‌کرد و حجم بمباران افکار عمومی  توسط دشمن زیاد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان تصریح کرد: اما امروز شرایط تغییر کرده و نیروهای ارزشی  توانمند شده‌اند و اگر بتوانیم از این توانمندی استفاده کنیم اهداف انقلاب اسلامی را به ثمره خواهیم رساند.

وی ایجاد شبهه را یکی  از مهم‌ترین فعالیت های دشمنان در عرصه رسانه دانست و اظهار کرد: دیدید که پیدا شدن یک جسد مومیایی شده دستمایه رسانه‌های ضدانقلاب قرار می‌گیرد و آن‌قدر توسط دشمن کار می‌شود که در افکار عمومی  ایجاد شبهه می‌کند .

وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب، یادآورشد: یکی از وظایف رسانه‌ها در فرصت باقی مانده ایجاد صداب درست برای تبیین دستاوردهای انقلاب است که این وظیفه خانه مطبوعات و وزارت فرهنگ و ارشاد را سنگین‌تر می‌کند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان متذکر شد: دشمن به دنبال برائت رژیم پهلوی از جنایات آن دوره است و مطبوعات و رسانه‌ها باید اقدامات و استراتژی دشمن را شناسایی کرده و دشمن را با قلم‌ها بیرون برانند و جنایات دوران پهلوی را برای مردم بازگو کنند. باید جوانان دهه 70 و 80 را متوجه جنایات رژیم پهلوی کنیم.

وی تصریح کرد: دشمن  می‌خواهد بین کارنامه نظام و دستاوردهای نظام فاصلح ایجاد کند. باید حواسمان باشد که عملکردها، دستاورد نظام نیست و دستاورد انقلاب اسلامی هدف کامل نظام بوده و ثابت است اما کارنامه به واقع عملکرد دولت‌هاست و باید این دو را از هم جدا کرد. حوزه دستاوردها حوزه نرم است .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: امام خمینی(ره) فرمودند انقلاب برای ما چه کرد و باید بگوییم ما برای انقلاب چه کاری انجام دادیم. رسانه ها باید تلاش کنند در این ایام به دستاوردها و عملکردهای انقلاب اسلامی بپردازند .

حجت‌الاسلام احمدی با بیان اینکه شعار محوری امسال  "انقلاب اسلامی، افتخار به گذشته و امید به آینده" است، اظهار کرد: هنر مطبوعات و رسانه ها در این  است که افکار عمومی را با نگارش، قلم گویا، با فطرت همراه کنند و این فرایندها باید سبب به این شود که یک فرد به انقلاب اسلامی خوش‌بین شود .

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار