در شورای زکات بندرگز عنوان شد؛

در جلسه شورای زکات شهرستان بندرگز که با حضور امام جمعه، فرماندار و مدیران دستگاههای مرتبط برگزار شد مقرر گردید زکات جمع آوری شده در روستاها در همان روستا هزینه شد.

زکات جمع آوری شده در روستاها در همان روستا هزینه می شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ امام جمعه بندرگز در نشست شورای زکات شهرستان بندرگز که در مرکز ارتباطات و فناوری اطلاعات لیوان شرقی برگزار شد؛ گفت: منابع اصلی پرداخت زکات در روستاها هستند و باید تدبیری شود تا از طریق آموزش و تبلیغ دینی کشاورزان را به سوی پرداخت زکات سوق داد.

حجت الاسلام سید ابوالفضل حسینی افزود: هر مبلغی که به عنوان زکات در هر روستایی جمع آوری می شود؛ می تواند با نظارت متولیان رسمی زکات شهرستان، در امور فرهنگی و عام المنفعه همان روستا هزینه شود.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: باید با بهره گیری از ظرفیت زکات به کمک نیازمندان شتافت تا میزان فقر در جامعه به حداقل برسد.

فرماندار بندرگز نیز در جلسه شورای زکات شهرستان بندرگز گفت: ضروری است تا ارتباط و تعامل رابطین و مبلغین زکات شهرستان با بخشداران مرکزی و نوکنده و دهیاران بیشتر شود تا از این طریق مردم را به انجام این فریضه ترغیب کنیم.

حسین احمدی افزود: سازمان های مردم نهاد از ظرفیت مناسبی برای ترغیب مردم به مشارکت برای پرداخت زکات برخوردارند که باید تعداد این تشکل ها در روستاها بیشتر شود.

احمدی اظهار داشت: باید از طریق مبلغین و روحانیون در سطح شهرها و روستاها مردم را به دستاوردهای معنوی پرداخت زکات آشنا کنیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار