معاون دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه پس از رشته پزشکی بیشترین استقبال دانش‌آموزان در انتخاب رشته کنکور از دانشگاه فرهنگیان است،‌ گفت: بیش از یک هزار نفر با رتبه یک و ۲ رقمی در سال‌های گذشته جذب دانشگاه فرهنگیان در کشور شدند.

تحصیل یک‌هزار رتبه‌ برتر کنکور در دانشگاه فرهنگیان کشور

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ حبیب صفرزاد  در آیین تودیع و مارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرگان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان نقطه ثقلی برای آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود و نقش اساسی دانشگاه فرهنگیان در تربیت دانش‌آموزان دارد.

وی تصریح کرد: ‌وجود 2 همکار از دانشگاه فرهنگیان در اداره آموزش و پرورش نشان دهنده اهمیت این نهاد تخصصی تربیت معلم در کشور است. ‌دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش اهداف مشترکی دارند و نقش این دو نهاد در مسیر تربیت آینده‌سازان این کشور بر فردی پویشیده نیست.

صفرزاد تاکید کرد:‌ دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش در مسیر اصلاح فرهنگ و کاهش فقر فرهنگی در جامعه گام بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه پس از رشته پزشکی بیشترین استقبال دانش‌آموزان در انتخاب رشته کنکور از دانشگاه فرهنگیان است،‌ افزود: ‌بیش از یک‌هزار نفر با رتبه یک و دو رقمی در سال‌های گذشته جذب دانشگاه فرهنگیان در کشور شدند.

معاون دانشگاه فرهنگیان یادآور ‌شد: مدیران آموزش پرورش باید به معلمان دلسوز که پرتلاش برای تربیت نسل آینده گام برمی‌دارند توجه کنند.

صفرزاد با بیان اینکه نباید اجازه داد که خدشه‌ای به جایگاه فرهنگیان و معلمان به علت مشکلات معیشتی ایجاد شود،‌ گفت:‌ باید آموزش و پرورش در تقویت بنیه علمی در بین فرزندان جامعه برنامه‌ای مدون ارائه کند.

‌احسان گوهری‌راد مدیر آموزش و پرورش گرگان هم در این مراسم اظهار داشت: تودیع و معارفه یک رسم مرسوم و اجتناب ناپذیر در دستگاه‌های اجرایی است.

وی ‌ضمن قدردانی از زحمات نصرالله کشیری،‌ مدیر آموزش و پرورش سابق گرگان تصریح کرد: وی زحمات زیادی برای آموزش و پرورش گرگان کشیدند و من با کشیری از ٢� ساله گذشته آشنا هستم.

گوهری‌راد با بیان اینکه کشیری در حوزه آموزش و پرورش ظرفیت‌های زیادی دارد،‌ گفت:‌ با مدیریت جدید آموزش و پرورش گرگان امیدواریم خون تازه و با ایده‌هایی نو به آموزش و پرورش گرگان تزریق شود.

وی گفت: ‌شهرستان گرگان به عنوان مرکز استان بیش از ٧� هزار دانش‌آموز دارد که باید به این شهرستان توجه‌ای ویژه‌ای شود.

مدیر آموزش و پرورش گرگان گفت : 10 ‌هزار فرهنگی بازنشسته و شاغل در شهرستان گرگان داریم که ظرفیت بسزایی برای آموزش و پرورش گرگان به‌شمار می‌رود.

گوهری‌راد گفت: ‌امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت خوب فرهنگیان شهرستان گرگان بتوانیم اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی را به ثمر برسانیم.

در این مراسم بهجت تربتی‌نژاد ‌به عنوان مدیر آموزش و پرورش گرگان منصوب شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار