معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: ساخت و احداث مرکزی فرهنگی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس از ضرورت‌های استان گلستان است و باید تکمیل شود.

اعتبارات تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گلستان تامین شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ "علی اصغر طهماسبی" در جلسه شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی هرچه دارد از دفاع مقدس است از این‌رو تبیین فرهنگ ایثار و شهادت به نسل حاضر را نباید مورد غفلت قرار داد.

وی با بیان اینکه بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری در تمام استان ها یک مرکز فرهنگی یا موزه دفاع مقدس راه اندازی می شود، خاطرنشان کرد: مراکز فرهنگی دفاع مقدس و پارک موزه‌ها جایگاهی مناسب در عرصه فرهنگی و ارزش‌های دوران دفاع مقدس دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان افزود: اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان به عنوان متولی کار، وظیفه‌مندی دستگاه‌ها را پیرامون موضوع تبیین کند، ضمن اینکه ساخت این مرکز فرهنگی نیازمند عزم جدی مدیران دستگاه‌ها است.

طهماسبی پیرامون تأمین منابع مالی احداث این مرکز گفت: بخشی از هزینه با استفاده از سرجمع اعتبارات استانی تأمین خواهد شد، ضمن اینکه از یک درصد بودجه فرهنگی دستگاه‌ها نیز استفاده شود.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت خیرین فرهنگی استان، اظهار کرد: کمیته‌ای تحت عنوان جذب مشارکت‌های مردمی راه‌اندازی و موضوع جمع‌آوری کمک‌های غیر دولتی را پیگیری کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: امیدواریم با کمک هایی که از سوی دستگاه‌ها و خیران صورت می‌گیرد، روند احداث این مجموعه سرعت گرفته تا امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با بهره برداری کامل، این مرکز فرهنگی مورد استفاده آحاد مردم به خصوص جوانان فداکار و علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت در استان گلستان قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار