معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی

هشت هزار و 200میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پنج ساله طرح " راه آهن گرگان – بجنورد- مشهد" اختصاص یافت

اختصاص اعتبارات راه آهن گرگان – بجنورد- مشهد
به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌مرکز خراسان شمالی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در حاشیه نشست خبری از اختصاص هشت هزار و 200میلیارد تومان به راه آهن گرگان – بجنورد- مشهد خبر داد و گفت: در بودجه سال 97 اعتبار 540 میلیاردی برای تکمیل این طرح لحاظ شده که 230کیلومتر از 540 کیلومتر آن در خراسان شمالی قرار دارد. همچنین تکمیل این طرح پنج ساله، هشت هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که 85 درصد آن از طریق فاینانس با کشور چین و15 درصد آن را نیز آستان قدس رضوی تامین می کند.

محمدحسین علی‌نیا یکی از سیاست‌های دولت را اتمام طرح ‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای 80 درصد اعلام کرد وگفت: انجام عملیات راه‌های اصلی و روستایی، راه آهن، آبرسانی شهری و روستایی، بهداشت و نوسازی مدارس از طرح ‌های اولویت‌دار خراسان‌‌شمالی است.

وی همچنین از بهره‌برداری 232 طرح استانی با 150 میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد و افزود: این طرح ‌ها در دو مناسبت هفته دولت و دهه فجر افتتاح خواهد شد.

معاون استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه در برخورداری از راه‌های روستایی همچنان از میانگین کشوری عقب تریم گفت: تنها 2020 کیلومتر از 4650 کیلومتر راه‌ های روستایی استان آسفالت شده و امسال هم 115کیلومتر از این راه‌ها آسفالت خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار