رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کردکوی:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کردکوی گفت: سفره‌های آسمانی در 6 بقعه شاخص کردکوی برگزار می‌شود.

سفره‌های آسمانی در 6 بقعه شاخص کردکوی برگزار می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ مجتبی طاهرخانی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان اظهار کرد: سفره‌های آسمانی در 6 بقعه شاخص کردکوی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان کردکوی 14 بقعه داریم، تصریح کرد: همه ساله در ایام مبارک رمضان در اکثر بقعه‌های متبرک شهرستان کردکوی طرح ضیافت الهی را برگزار می‌کنیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کردکوی از اجرای طرح ضیافت الهی در این شهرستان خبر داد و ابراز کرد: طرح ضیافت الهی شامل تلاوت قرآن کریم، محافل انس با قرآن کریم، افطاری‌های ساده، برپایی خیمه‌های معرفت، مشاوره و تبلیغ و ترویج فرهنگ است.

طاهرخانی با بیان اینکه ماه رمضان ماه مهمانی خداوند است، خاطرنشان کرد: در زمان افطار شاهد حضور پررنگ مردم در جوار بقاع متبرکه هستیم مردم این شهرستان افطاری‌های ساده خود را در کنار این امامزادگان می‌آورند و روزه خود را باز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ثواب افطاری دادن به روزه‌داران بسیار زیاد است، اذعان کرد: یکی از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کردکوی این است که بانی و خیرها در بقاع متبرکه به مردم افطاری ساده را تدارک دیدند و در ایام مبارک رمضان به مردم افطاری می‌دهند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کردکوی با بیان اینکه نفس کشیدن روزه داران نیز عبادت است، تصریح کرد: حدود 6 الی هفت بقعه شاخص در شهرستان گرگان وجود دارد که مراسم افطاری دادن به روزه‌داران در این بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

طاهرخانی با تاکید بر اینکه تمام اعضا و جوارح روزه‌دار باید روزه باشد و از گناه مصون بماند، افزود: فردی که روزه می‌گیرد علاوه بر زبان باید تمام اعضا و جوارحش نیز روزه باشد و غیبت نکند دشنام ندهد و از گناه خود را مصون بدارد.

وی اظهار کرد: از جمله بقاع متبرکه‌ای که مراسم افطاری دادن در آن برگزار می‌شود می‌توان به  امامزاده عبدالله (ع) روشن‌آباد، امامزاده ابراهیم(ع) روستای النگ، امامزاده محمد(ص)، امامزاده مجید و سقاخانه ابالفضلی و غیره اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار