سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس توضیحاتی درباره علت حذف کارت‌های سوخت در برخی جایگاه‌ها ارائه کرد.

"کارت سوخت از جایگاه‌های سوخت حذف می‌شود؟"

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ اسداللّه قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره حذف کارت سوخت در برخی از جایگاه‌های سوخت، گفت: زمانی که با مصوبه مجلس استفاده از کارت سوخت الزامی شد، چند هدف، مد نظر بود.

وی در همین راستا تصریح کرد: در آن زمان تحریم‌هایی ضد کشورمان اعمال شد و رشد تولید خودروها نیز افزایش یافته بود. تولید متناسب با تقاضا نبود و برای اینکه توزیع عادلانه داشته و مصرف را کاهش دهیم ،کارت سوخت تعبیه شد.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس  با تاکید بر اینکه کارت سوخت در زمان خودش موثر و نجات بخش بود، عنوان کرد: پس از آنکه از طریق کارت سوخت عرضه و تقاضا بالانس شد به نوعی کارت سوخت خاصیت خود را از دست داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه الان هیچ فرقی بین آن جایگاه سوختی که نازل آنها مجهز به کارت سوخت است و یا جایگاهی که این امکان را ندارد، وجود ندارد، اظهار داشت: اینکه کارت سوخت حذف شود یا خیر در دست دولت است،  اما دولت هنوز احساس نیاز نکرده که دوباره از کارت‌های سوخت استفاده کند.

قره‌خانی با اعلام اینکه عمده جایگاه‌های سوخت کشور مجهز به کارت سوخت هستند، افزود: اگر دولت بار دیگر به این نتیجه رسد که سهمیه‌بندی اجرا شود، چند جایگاهی که در غالب برندینگ نازل‌های خود را به تجهیزات لازم مجهز نکرده‌اند در کوتاه‌ترین زمان این اقدام را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر