عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت : در وسط جنگل‌های زیارت در استان گلستان ساختمان‌های احداث شد که گفته‌اند مربوط به افراد خاص هست.

افراد خاص وسط جنگل های زیارت گلستان ویلا ساخته اند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ در روزهای گذشته خبری به نقل از عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل مبنی بر نابودی جنگل‌های مازندران تا 15 سال دیگر به شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

با توجه به تبعات زیست محیطی نابودی جنگل در مازندران از عزیز عابسی عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل درباره استدلال‌هایش در ارتباط با این اظهار نظر پرسیدیم که وی به صورت کلی بحث نابودی جنگل‌های مازندران طی 15 سال آینده را رد کرد و گفت: بنده اینگونه اظهار نظر نکرده‌ام این مطلب را به اشتباه از جانب بنده نوشتند.

وی با اعلام اینکه بنده به دلیل علاقمندی به محیط زیست و جنگل‌های استان مازندران هشدارهای در ارتباط با تغییر کاربری اراضی داده‌ام، افزود: در حال حاضر نسبت به تغییر کاربری اراضی بی‌توجهی وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل که دل پری از وضعیت تغییر کاربری اراضی داشت این طور اظهار نظر کرد: حاصل خیز‌ترین اراضی منطقه از ترکیه تا قزاقستان و حتی یمن در شمال کشور وجود دارد.

وی با اعلام اینکه نقطه سبز منطقه در خاورمیانه خاک حاصلخیزی تا عمق 100 متری دارد،تصریح کرد: حتی تا 100 متری زمین گل رس وجود دارد، این منطقه جای نیست که اراضی کشاورزی ما به سمت شهرک سازی‌ها و ویلا سازی سوق داده شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر محدوده و حریم شهرها و روستاهای استان مشخص نیست، مهمتر از مشخص شدن در اجرا هست.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل خاطر نشان کرد: در وسط جنگل‌های زیارت در استان گلستان ساختمان‌های احداث شد که گفته‌اند مربوط به افراد خاص هست.

وی ادامه داد: برای برون رفت از مسائل فعلی باید مثل تامین آب که شورای امنیت ملی در آن ورود پیدا کرد نسبت به جلوگیری از تخریب خاک‌های حاصلخیز استان‌های شمالی کشور حساسیت خاصی داشته باشیم.

عابسی در پایان اضافه کرد: دستگاه قضا و سیستم‌های حقوقی به صورت جدی در زمینه تغییر کاربری اراضی ورود پیدا کنند./خبرگزاری علم و فناوری

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار