رئیس مجمع امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان:

رئیس مجمع امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: باید منابر موعظه ها و خطابه ها را به خیابانها آورد روحانیت نباید فعالیتش را محصور در مسجد کند.

باید منابر موعظه را به خیابان بیاوریم/ روحانیت ارتباطش را با مردم قوی تر کند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ حجة الاسلام والمسلمین علی اکبر محمدی مهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجب ترین و مهمترین فرائضی است که امروزه در حال فراموشی است. این امر مهم را طلاب و روحانیون باید پرچمداری کنند.

رئیس مجمع امربه معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یعنی یک شخص روحانی باید برود دنبال مردم، نه اینکه دوستان و همکاران ما انتظار انتظار داشته باشند مردم به دنبال آنان راه بیفتند.

محمدی مهر با بیان اینکه امر و نهی یک وجهه اجتماعی دارد تصریح کرد: حضور افراد آمر و ناهی در جامعه لازم و حیاتی است جایی که منکری وجود دارد باید آمر هم حضور پیدا کند تا منکر لازم مرتفع یا معروف انجام شود.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: واقعاً حضور روحانی در سطح اجتماع نماد دین و نماد اسلام است، مردم سوالات و مباحث و شبهات زیادی در ذهن دارند، مردم شاید رغبتی به حضور در مساجد نداشته باشند نبابر هر دلیلی. در این موارد بهتر نیست که روحانی و منابر را به سطح خیابانها ببریم؟!

وی افزود: یکی از بارزترین چیزی که حوزه های انقلابی را نسبت به دیگر حوزه ها متمایز می کند این است که طلاب و حوزه های علمیه در بازار حضور پیدا کنند و ارتباطشان را با مردم قوی کنند.

محمدی مهر با بیان اینکه باید در کنار مردم بود و پای حرف دل مردم کوچه و بازار نشست ادامه داد: حضور روحانی در گفتگو های خودمانی در خیابانها و بازارها می تواند در حل مشکلات مردم مفید فایده باشد، حل کردن بسیاری از مشکلات برای روحانیت بسیار ساده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار