مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: بیش از ۱۶۰ طرح اشتغال روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال در ۳ ماه نخست سال در استان گلستان تصویب شده است.

اجرای بیش از ۱۶۰ طرح اشتغال روستایی در استان گلستان به تصویب رسید

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ مازندرانی در جلسه با معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید به عنوان مدیر معین کشور اظهار داشت: در این جلسه تعداد 10 پرونده اشتغال روستایی بالای یک میلیارد ریالی با اعتباری بیش از 14 میلیارد ریال مصوب شد.

وی بااشاره به اینکه بروکراسی اداری و فرآیند پیچیده وصول تسهیلات توسط بانک‌ها باید برطرف شود، افزود: 1300 طرح از آغاز سال جاری تاکنون برای تائید و اختصاص تسهیلات به بانک‌ها تحویل داده شده که صندوق کارآفرینی روند خوبی را دراین جهت داشته است.

پهلووری مدیر صندوق کارافرینی امید استان گلستان هم در این جلسه گفت: صندوق کارآفرینی امید استان گلستان از ابتدای سال تاکنون 160 طرح اشتغال روستایی به مبلغ 45 میلیارد ریال را مصوب کرده که تاکنون 11 میلیارد ریال پرداخت شده و بقیه در حال اخذ ضمانت است که تا پایان ماه جاری منجر به پرداخت 30 میلیادر ریال می‌شود.

اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید هم در این نشست اظهار کرد: از اولویت‌های صندوق تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی است اما دقت در کار نباید فدای سرعت شود و تسهیلات در اختیار عده‌ای رانت جو قرار گیرد.

وی افزود: فلسفه پرداخت وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری تثبیت جمعیت روستاها، ممانعت از مهاجرت به شهرها و جلوگیری از ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها است.

معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: همه روسای شهرستانی وظیفه دارند مشکلات مردم را مرتفع و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

اصحابی با بیان اینکه برخی از کارهای اداری توسط روسا تسریع شود، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته روند استعلامات و امور مالیاتی در صندوق با انعقاد تفاهم‌نامه کاهش یافته است. اگر می‌خواهیم شاهد مهاجرت معکوس در روستاها باشیم باید اشتغال ایجاد کنیم و نگاه شوراها و دهیاران باید به این سمت باشد.

وی  یادآور شد: در حال حاضر در برخی از روستاهای شهرستان‌ها اقدامات خوبی در راستای ایجاد اشتغال صورت گرفته که انتظار داریم مردم در زمینه اشتغال مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار