قائم مقام وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور:

قائم مقام وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: گلستان نیازمند یک کار فوق العاده در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد و مواد مخدر است.

گلستان نیازمند اقدام فوق العاده مقابله برای با اعتیاد است
به گزارش گلستان 24 ؛ تقی رستم وندی در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان گلستان در گرگان اظهار کرد: گلستان نیازمند یک کار فوق العاده در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد و مواد مخدر بوده و برای رسیدن به آن همه دستگاه ها و ظرفیت های استانی باید بسیج شود.

وی افزود: اقدام فوق العاده در حوزه آسیب های اجتماعی به معنی یک تحول جهادی، اثر بخش و قابل لمس با همکاری همه دستگاه ها است.

رییس سازمان امور اجتماعی کشور ادامه داد: دستگاه های متعددی در حوزه اجتماعی فعال هستند و کارهای معمول و جاری خود را انجام می‌دهند، اما آنچه که مد نظر شورای اجتماعی کشور بوده تحقق اقدام فوق العاده با تعریف یادشده است.

وی افزود: انتظار ما از مسئولان ارشد استان این بوده که میزان اعتیاد در گلستان تا انتهای سال۹۷ کاهش پیدا کند که این مصداق همان اقدام فوق العاده خواهد بود.

رستم وندی اضافه کرد: با توجه به افزایش اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در حوزه کاهش حاشیه‌نشینی، بهسازی و مرمت محلات حاشیه‌نشین کشور در سال گذشته، امیدواریم که این روند استمرار یابد.

سید نجیب حسینی سرپرست ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز گفت: امروز هر مسئولی که در حوزه اعتیاد کمک کند در وهله اول به خانواده خود یاری رسانده زیرا همه خانواده ها به نوعی در معرض این آسیب قرار دارند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ها باید ماهی یک بار به ریاست استانداران تشکیل شود.

حسینی همچنین وجود زنان معتاد متجاهر را خط قرمز ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و استان گلستان عنوان کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان هم با بیان اینکه طرح شهید شوشتری در راستای پاکسازی مناطق آلوده استان با جدیت در سال ۹۷پیگیری می شود، گفت: در حوزه کنترل و کاهش اعتیاد با همکاری دستگاه‎های ذیربط در سال ۱۳۹۶ هر فرمانداری موظف به پاکسازی یک منطقه آلوده در حوزه استحفاظی خود شد که در سال ۱۳۹۷ می بایست دو منطقه آلوده را شناسایی و پاکسازی کنند.

علی اصغر طهماسبی اظهار کرد: تنها در دو ماهه اول سال ‎جاری به ‎همت نیروی انتظامی و دستگاه اطلاعاتی ۸.۵ تن انواع مواد مخدر در استان گلستان کشف شد که نسبت به ۵ تن سال قبل افزایش دارد.

رییس کارگروه اجتماعی و فرهنگی گلستان افزود: اقدامات در استان از ۱۸ آسیب اجتماعی شاخص روی شش آسیب اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیرمجاز، خودکشی، تکدی گری و مفاسد اخلاقی متمرکز شده است.

وی بیان کرد: ۷۱ سمن فعال در حوزه پیشگیری، درمان و مقابله با اعتیاد و مواد مخدر، بازوی توانمندی برای دستگاه های اجرایی استان هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان نیز به بحث حاشیه نشینی در استان اشاره کرد و گفت: متوسط حاشیه نشینی در کشور ۱۱ درصد و در استان گلستان ۱۶.۴ درصد است.

عبدالرضا چراغعلی اضافه کرد: تا کنون ۶۲ منطقه حاشیه نشینی در استان گلستان شناسایی شده است.

وی برون رفت از وضعیت موجود در حوزه آسیب های اجتماعی را نیازمند تلاش جهادی، تعامل بین دستگاهی و همکاری تمامی افراد تأثیرگذار بیان کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبر گزاری مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار