پس از انتقادات رسانه‌ای از سردار آزمون صادر شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در پیامی حمایت خود و مردم گنبدکاووس را از بازیکن گنبدی تیم ملی فوتبال اعلام کرد.

پیام فرماندار ویژه گنبدکاووس در حمایت از سردار آزمون/ «سردار» ایران تنها نیست

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ تیم ملی فوتبال کشورمان ایران اسلامی که بعد از چهار سال مجددا اما این بار بدون دردسر راهی جام جهانی شده بود از روزهای پایانی خردادماه بازی‌های خود را در این مسابقات در کشور روسیه آغاز کرد که به زعم بسیاری از کارشناسان و مردم بازی‌های درخشان و آبرومندی را برگزار کرد.

این بازی‌ها که در برابر تیم‌های قدرتمند دنیا از جمله اسپانیا برگزار شد موجب شده بود تا تاکتیک تیم سپردن مالکیت توپ به حریف و استفاده از ضد حملات باشد و با توجه به بازی دفاعی تیم ملی مهاجمان این تیم از جمله سردار آزمون فروغ کمتری از همیشه به ویژه مسابقات مقدماتی و ورودی جام جهانی داشتند.

اما این کم فروغی به مذاق برخی خوش نیامد و متاسفانه بدون در نظر گرفتن شرایط تیم و توجه به مسائل فنی و خواسته‌های کیروش از سردار آزمون وی را به شدت مورد انتقاد قرار داده و بعضا کار به توهین و جسارت به تصاویر وی بر بیلبوردهای تبلیغاتی نیز کشیده شد.

از این رو معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس به عنوان نماینده عالی دولت در زادگاه سردار آزمون طی پیامی به نمایندگی از مردم این شهر حمایت همه جانبه خود را از این بازیکن خوش‌آتیه و تلاشگر تیم ملی فوتبال اعلام کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

 

جناب آقای سردار آزمون

بازیکن گنبدی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران

ایران اسلامی سرزمینی است که در تاریخ همواره با نام‌های بزرگی در اذهان جهانیان جاودانه شده است که خویش را برای مردمان و میهن خویش فدا کرده و در ایثاری مثال‌زدنی برای صلابت و اقتدار این مرز و بوم مردانه و استوار در مسیر پرافتخارشان بر هر نامهربانی و ناملایمتی چیره شده‌اند.

شاید آنان که تو را از کودکی نشناسند، یادشان نباشد تلاش‌های بی‌دریغ و تمرین‌های شبانه‌روزی‌ات در کمپ نه چندان مجهز استادیوم تختی گنبدکاووس را که در لابه‌لای تمرین‌های «محمودخان سیدی» چگونه نفس‌نفس می‌زدی و با بوسه بر لباسی که بر پشتش نام بزرگان فوتبال ایران حک شده بود خستگی‌ناپذیر برای رسیدن به هدفت که پوشیدن لباس مقدس تیم ملی بود تلاش می‌کردی.

شاید آنان که امروز تیغ تند انتقاد را ناجوانمردانه بر صورت زیبای تلاش‌های تو می‌کشند به خاطر نیاورند که تیم ملی فوتبال کشورمان با گل‌های تو بی‌دغدغه و سربلند برای نخستین بار در تاریخ زودتر از همه آسیایی‌ها و اروپایی‌ها راهی جام جهانی شد.

و شاید بسیاری از آنها که تنها از دریچه و قاب جعبه جادویی سیما تو را شناخته‌اند، حیا، ادب، متانت و بردباری‌ات را ندیده باشند و ندانند چگونه با همه کوله بار افتخارات خود و خانواده ورزشی آزمون سر به زیر و آرام در میان مردم قدم می‌زنی، با آنها می‌نشینی، غذا می‌خوری، به تماشای مسابقات سوارکاری رفته و چگونه شب‌های ماه رمضان را در کنار فرهاد قائمی عزیز در زمین‌های خاکی والیبال روستاهای گنبدکاووس بر فراز تور پرواز می‌کنی.

اما تردیدی نداشته باش که مردمان سرزمین قابوس بن وشمگیر، سرزمین جرجانی‌ها و فراغی‌ها، سرزمین تولی‌ها و صفرپورها مردمان سخت‌کوش و قدرشناس گنبدکاووس هیچ گاه قهرمانان و پهلوانان خود را از یاد نبرده و فراموش نمی‌کنند که بارها و بارها لبخند و شادمانی را بر لبانشان نشانده‌ای و بارها با افتخارآفرینی و درخششت در تیم ملی عزت و اقتدار را در رگ‌هایشان به جوش آورده‌ای.

امروز و پس از برخی انتقادات نامهربانانه به عملکرد شما در تیم ملی که به گواه کارشناسان خبره فوتبالی در برنامه‌های صدا و سیما فاقد وجاهت فنی و منطقی است و براساس حجم انبوهی از حمایت‌ها و پویش‌های مردمی با عنوان «سردار ایران تنها نیست» در واکنش به این انتقادات به عنوان نماینده عالی دولت در زادگاه پرافتخار و تاریخی‌ات شهرستان گنبدکاووس و به نمایندگی از همه مردمان ورزش دوست و میهن‌پرست گنبدی اعم از ترک، لر، فارس، ترکمن، سیستانی، شاهرودی، خراسانی و کرد ساکن در این سرزمین وظیفه دانستم حمایت همه جانبه خود را از حضرتعالی اعلام داشته و برایتان در ادامه مسیر افتخارآفرینی برای ایران اسلامی آروزی توفیق و سربلندی کنم.

در پایان به عنوان یکی از همشهریان شما تاکید می‌کنم که، سردار عزیز برای رسیدن جایگاهی که همه ما در آینده‌ای نه چندان دور و در فراز چکاد رفیع ورزش کشور و جهان برایت تصور می‌کنیم باید همچون رود از سنگ ریزه‌ها و ناملایمات بگذری تا با جلای روح بلندت در تاریخ این مرز و بوم در دلهای مردمان بی‌نظیر ایران سربلند جاودانه شوی.

پیام مشخص مردمان سرزمین جرجان، گنبدکاووسِ سربلند و همیشه سرافراز برای فرزند برومندشان که امروز در سنگر ورزش و در روسیه مشغول جهاد و تلاش برای سربلندی ایران عزیز است بی‌گمان این خواهد بود که، با صلابت و اقتدار و فارغ از هر اندوه و ملامتی همچون همیشه برای پرچم مقدس ایران عزیز بجنگ و پرفروغ‌تر از گذشته بدرخش.

تردید نداشته باش که تک تک ضربان قلب ملت ایران نیز هم‌نوا با مردم گنبدکاووس برای موفقیت و سربلندی تیم ملی و جوان شماره 20 این تیم پرافتخار می‌تپد که لبخند را بر لبان رهبر معظم انقلاب نیز نشاندند.

سرافراز و پیروز باشید

               عبدالقدیر کریمی

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس

البته در کنار این پیام بسیاری از گروه‌های مردیم و نهادهای ورزشی نیز در این شهرستان از سردار آزمون که فوتبال را در این شهرستان و در نزد مربیان پایه فوتبال گنبدکاووس آموخته است حمایت کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار