معاون پیش بینی هواشناسی گلستان:

معاون پیش بینی هواشناسی گلستان از طراحی سامانه «تهک» در سازمان هواشناسی برای ارائه توصیه های هواشناسی به کشاورزان و باغداران و همچنین کمک به بهبود عملکرد آن ها خبر داد.

سامانه ارائه توصیه های هواشناسی به کشاورزان در گلستان طراحی شد

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ محمدرضا رحمان نیا  از آماده سازی سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) زیر نظر سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: کشاورزان، باغداران، گلخانه داران، پرورش دهندگان میگو و صیادان با ثبت نام در سامانه توسعه هواشناسی کاربردی می توانند توصیه های هواشناسی کشاورزی و هواشناسی دریایی را در حال حاضر به صورت مستقیم از سامانه کاربری خود و در آینده نزدیک از طریق پیامک و یا ایمیل دریافت کنند.

وی افزود: به کارگیری این توصیه ها باعث کاهش خسارات ناشی از بلایای جوی، افزایش عملکرد و تولید، جلوگیری از اتلاف انرژی و منابع مالی در تولید محصولات کشاورزی و دریایی خواهد شد.

رحمان نیا ادامه داد: بالغ بر ۷۳ نوع محصول زراعی و باغی در استان گلستان تولید می شود که شرایط جوی و عملیات مختلفی را می طلبد، بنابراین نکات و تذکرات لازم در رابطه باشرایط آب و هوایی کشت و برداشت و آبیاری این محصولات به شکل توصیه در صورت جلسه ای تنظیم می شود و بلافاصله برای استفاده کشاورزان در سامانه بارگزاری می شود.

وی تصریح کرد: کشاورزان، باغداران، تولید کنندگان مواد غذایی، دامداران و ... برای بهره مندی از خدمات این سامانه می توانند به سایت هواشناسی گلستان مراجعه کنند و با درج اطلاعات اولیه شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، نوع محصول مورد کشت و سایر اطلاعات به شکل رایگان از این خدمات بهره مند شوند.

رحمان نیا افزود: هدف از طراحی این سامانه به حداقل رساندن هزینه های کشاورز و افزایش بازدهی محصولات است.


انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار