مدیرکل کمیته امداد گلستان گفت: بانوان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان با شرکت در ۳۰ غرفه نمایشگاه تولیدات مشاغل حاضر شدند.

حضور فعال بانوان مددجوی گلستانی در نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی

به گزارش گلستان 24 ؛  امان اله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در بازدید از نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی، خوداشتغالی و توانمندی‌های بانوان گفت: ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد به‌ویژه زنان سرپرست خانوار از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی افزود: ۶۰ مددجوی و مجری طرح‌های اشتغال کمیته امداد استان گلستان در ۳۰ غرفه از نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی، خوداشتغالی و توانمندی‌های بانوان به بازاریابی و فروش محصولات خود می‌پردازند.

حسین پور عنوان کرد: عرضه محصولات و تولیدات مددجویان، آشنایی با بازار و شیوه بازاریابی و توسعه و تقویت اقتصادی طرح‌ها با معرفی در نمایشگاه از اهداف مشارکت این نهاد در نمایشگاه است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: محصولات صنایع‌دستی، پوشاک، گل و گیاه، مصنوعات خانگی، تابلو فرش، ترشیجات، گیاهان دارویی، لوازم تزئینی آشپزخانه، مصنوعات چرمی و چوبی تزئینی و محصولات بافتنی در غرفه‌های این نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: با خرید تولیدات مددجویان و حمایت از آن‌ها باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالانی که به عرصه تولید و اشتغال ورود پیداکرده‌اند را فراهم آورده و در راستای رفع محرومیت و کاهش بیکاری قدم برمی‌داریم.

حسین پور با توجه به تعهد ایجاد پنج هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان در سال جاری، گفت: این نهاد با استعدادیابی و استعداد سنجی افراد، مشاوره شغلی، پرداخت تسهیلات، بازدید و نظارت از طرح‌های اشتغال، برگزاری نمایشگاه، بیمه طرح‌ها و تسهیلات و بیمه تأمین اجتماعی مجریان طرح اشتغال‌زایی به حمایت و توانمندسازی آن‌ها می‌پردازد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به افزایش دو برابری اعتبارات اشتغال‌زایی سال ۹۷، یادآور شد: سال گذشته بیش از سه هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال‌زایی بااعتبار ۶۶میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان اجرا شد.

گفتنی است، این نمایشگاه به مدت پنج روز از سوم تا هفتم تیرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی استان گلستان دایر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار