مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که برنامه توسعه و ایجاد واحدهای صنعتی جدید این استان در اراضی کم بازده (کشاورزی) شمال خواهد بود.

صنایع گلستان در زمین های کم بازده شمال ایجاد می شود

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ حسن خسروی روز سه شنبه در این پیوند  اظهار کرد: متاسفانه در گذشته بیشتر زمین های واگذار شده برای ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان در زمین های مستعد کشاورزی واقع در جنوب استان بوده است.

به گفته وی شهرک ها و نواحی صنعتی موجود در استان گلستان هنوز ظرفیت ایجاد واحدهای صنعتی جدید را دارند و در صورت تکمیل ظرفیت نیز اجازه توسعه در این مناطق داده نخواهد شد.

گلستان در مجموع 24 شهرک و منطقه ویژه اقتصادی با وسعت 2 هزار هکتار دارد که اکنون 650 واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان با ظرفیت اسمی ایجاد اشتغال حدود 12 هزار نفر (در شهرک ها و نواحی صنعتی) فعال است.

پیش از این حجت الله خلیل زاده مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان از اضافه نکردن اراضی به شهرک ها و نواحی صنعتی موجود در استان به علت باارزش بودن زمین های کشاورزی سخن گفته بود.

استان مرزی گلستان با افزون بر یک میلیون و 868 هزار نفر جمعیت در 14 شهرستان دارای مزیت های نسبی در بخش کشاورزی و گردشگری بوده و مطابق سند توسعه قرار است به سوی صنعتی شدن هم برود.

 

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار