استاندار گلستان با اشاره به اینکه چهار کمیته برای تنظیم بازار جهت برخورد با متخلفان اصناف مشخص شده است، گفت: دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار با اقتدار کامل وارد بازار شده و با متخلفان برخورد جدی کنند.

دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار با متخلفان برخورد جدی کنند

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان در دومین کارگروه تنظیم بازار استان گفت: کاهش تولید و اشتغال و افزایش بیکاری، کاهش رشد اقتصادی و افزایش تورم و در نتیجه نارضایتی‌های اجتماعی از اهداف دشمن در جنگ اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه چهار کمیته برای تنظیم بازار جهت برخورد با متخلفان اصناف مشخص شده است، افزود: مردم در تماس با سامانه 124 تخلفاتی که در بازار توسط اصناف رخ می دهد را به بازرسین اطلاع دهند تا بازرسین اصناف، تعزیرات و دیگر دستگاه‌ها به موقع رسیدگی کنند.

استاندار گلستان با بیان اینکه ایجاد ثبات و آرامش از اهداف کارگروه تنظیم بازار است، یادآور شد: دبیرخانه کارگروه نیز که در سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر شده با اقتدار کامل وارد بازار شده و با متخلفان برخورد جدی کنند.

وی خطاب به دستگاههای اجرایی استان که تسهیلات پرداختی خود را در سایت آن دستگاه جهت روئیت مردم بارگزاری نمایند، یادآور شد: در دو هفته گذشته گشتهای ویژه این کارگروه 3082 بازدید از اصناف استان داشتند که 105 پرونده جهت رسیدگی به تخلفاتشان تحویل تعزیرات حکومتی گلستان شد.

هاشمی با اشاره به اینکه واگذاری تسهیلات به متقاضیان باید در نهایت به افزایش ایجاد فرصت های شغلی منجر شود و نگرانی های ناشی از بیکاری در استان را کاهش دهد، افزود: نگفتن واقعیت به مردم و شفاف نبودن اقدامات و فعالیت ها تبعات و آسیب های بیشتری خواهد داشت.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: دشمنان با حربه سیاسی، جنگ اقتصادی را آغاز کرده‌اند که در چنین شرایطی نیازمند مدیریت اقتصادی صحیحی در بخش‌های مختلف هستیم تا این گذر مهم تاریخی را هم پشت سر بگذاریم.

وی دو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار را برای کشور مهم دانست و خاطر نشان کرد: وظیفه اصلی کارگروه تنظیم بازار سیاست گذاری، نظارت بر امور تامین و توزیع و همچنین مدیریت مطلوب است.

هاشمی با اشاره اینکه کاهش تخلف و جرم موجب صلابت جامعه می شود، خاطر نشان کرد: فرمانداران جلسات کارگروه تنظیم بازار را مرتب برگزارکرده و نظارات دقیقی نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید پاسخ حملات دشمن را محکم و قاطعانه داد، خاطر نشان کرد: در این شرایط اجازه نخواهیم داد هیچ واحد تولیدی دچار تعطیلی شده یا نیروهای کارگری خود را کاهش دهد.

استاندار گلستان تصریح کرد: تلاش دشمن برای بستن و عدم تحقق درآمدهای ارزی است که سبب مشکل در تأمین کالاهای اساسی می‌شود و می‌تواند زمینه افزایش قیمت برخی کالاها و البته نارضایتی‌های عمومی را هم فراهم کند.

وی موضوع اصلی تصویب کارگروه تنظیم بازار را کاهش فشار از مردم در زمینه اقتصادی دانست و گفت: حمایت از تولید و جلوگیری از احتکار از برنامه های اولویت دار فرمانداران باشد.

استاندار گلستان از انتشار فهرست نام گیرندگان وام رونق تولید در استان دفاع کرد و گفت: این شفاف سازی ها علاوه بر جلب بیشتر اعتماد مردم، انحراف احتمالی در روند دریافت و نحوه مصرف این تسهیلات را نیز آشکار خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار