رئیس پلیس فتای گلستان از افزایش ۱۷ درصدی جرایم سایبری در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در استان خبر داد.

افزایش ۱۷ درصدی جرایم سایبری در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتای گلستان گفت :  برداشت های غیرمجاز از حساب افراد، هتک حیثیت ، نشر اکاذیب  و کلاهبرداری در فضای مجازی بیشترین موارد وقوع جرایم را تشکیل میدهد.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته سودجویان با به کارگیری شگردهای مختلف  و کشاندن  صاحب حساب  به پای خودپرداز توانستند 28 میلیون تومان از حساب وی برداشت کنند.

سرهنگ پرسا افزود: عدم آگاهی افراد بستر کلاهبرداری در فضای مجازی را فراهم میکند و  در این روش کلاهبرداران با ترغیب شهروندان آنها را مجاب به خرید کالا میکنند و پس از دریافت وجه کالا را  به مقصد ارسال نمیکنند.

رئیس پلیس فتای گلستان  همچنین گفت:  برخی افراد با نشر و باز نشر فراخوان غیر قانونی سبب تحریک  افکار عمومی و ترغیب شهروندان به نافرمانی های مدنی شده و این امر صلب آسایش شهروندان و آسیب به بخشی از اموال عممومی را به همراه دارد.

وی افزود: توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی با  رعایت نکردن حریم خصوصی افراد ،کینه توزی و تهدید واعتماد نابجا رخ میدهد که افراد قبل از انتشار مطالب در این فضا از عدم وجود اطلاعات محرمانه اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ پرسا گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا نیاز به مشاوره می‌توانند به سایت اینترنتی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۲۱۸۲۲۹۶۷ و ۲۱۸۲۲۹۴۳ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار