شهیدی که به گردن آزادشهر حق دارد؛

شهید کامیاب به مردم آزادشهر خصوصا نسل جوان معرفی نشده و خیلی ها قهرمان شهرشان را نمی شناسند و نمی دانند که همو بود که تغییر نام شاه پسند را به آزادشهر پیشنهاد داد و تا ابد نام مقدس" آزادی" بر تارک این شهر می درخشد .

شهید کامیاب ، آزادشهر و 40 سالگی انقلاب اسلامی

به گزارش گلستان ۲۴ ؛‌ همان اندازه که برخی گروهها ، جریانها و شخصیتهای سیاسی عمدتا وابسته چپ در استان گلستان نخواستند شهید سید محمدعلی روحانی فرد در غرب گلستان به دلیل سوابق مبارزاتی طولانی علیه رژیم پهلوی و مراودت نزدیک با بزرگان انقلاب نظیر آیت الله خامنه ای ، شهید بهشتی و شهید هاشمی نژاد ، برجسته و مطرح شود ، به همان اندازه در شرق گلستان  نام شهید والامقام سید رضا کامیاب مغفول مانده است .

امروز هشتم مرداد ماه است ، روزی که در سال 1360 شهید سیدرضا کامیاب رهبر انقلابیون منطقه آزادشهر و حومه به درجه رفیع شهادت رسید ، آزاده سرافرازی که سالهای 56 و 57 نقش موثری در مبارزات ضد ستمشاهی در منطقه داشت و بارها مورد حمله رژیم پهلوی قرار گرفت .

شهید کامیاب بر مبارزان انقلابی شرق گلستان تاثیر به سزایی داشت بطوریکه شهید علیرضا نقدی پور از مبارزین گالیکشی از محضر شهید هاشمی نژاد و شهید کامیاب درس مبارزه را می آموخت و مبارزین منطقه زیر نظر این روحانی سازماندهی می شدند .

زندگی نامه شهید کامیاب

 آنچه که مشخص است شهید کامیاب به مردم آزادشهر خصوصا نسل جوان معرفی نشده و خیلی ها قهرمان شهرشان را نمی شناسند و نمی دانند که همو بود که تغییر نام شاه پسند را به آزادشهر پیشنهاد داد و تا ابد نام مقدس" آزادی" بر تارک این شهر می درخشد .

او اگر چه اصالتا گنابادی بود اما از طرف آیت الله خامنه ای در منطقه مامور به انجام فعالیتهای انقلابی و سازماندهی گروههای مبارز علیه رژیم پهلوی در منطقه ازادشهر و گنبد و گالیکش شده بود و اینگونه فعالیتها را در یزد و قزوین نیز دنبال کرده بود

بسیاری از شهدای آزادشهر و منطقه خصوصا در اوایل انقلاب ازشاگردان  شهید کامیاب بودند ، ایشان حق بزرگی به گردن آزادشهر دارند ، نام آزادشهر نیز از این شهید به یادگار مانده چرا که بعد از17 شهریور 57 بود که او سخنرانی کرد و گفت شهری که مردمش آزاده هستند و من نام این شهر را آزادشهر می گذارم ، چرا باید این شهید اینقدر مظلوم باشد ؟

سردار شهید ناصر ابوالقاسمی شاگرد شهید کامیاب بود که خط زیبایی داشت و به همین خاطر روی دیوارها شعار می نوشت و یا اینکه شهید میرعلی حسینی اولین فرمانده سپاه آزادشهر که در غائله گنبد حضور یافت و مجروح شد و چند سال پیش بر اثر جراحات به شهادت رسید ، او نیز شاگرد شهید کامیاب بود و حتی سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس نیز دو سال قبل از انقلاب در کرمان از شاگردان این شهید بزرگوار که مسئول آموزش حزب جمهوری اسلامی بود به شمار می رفتند و خیلی از شاگردان وی بعدها مناصب اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی را بر عهده گرفتند .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در انتخابات میان دوره‌ای دوم مرداد ماه سال۱۳۶۰ شرکت کرد و با رای قاطع مردم به نمایندگی مجلس شورای اسلامی برگزیده شد.

حجت‌الاسلام شهید کامیاب در تاریخ 8مرداد1360، یک هفته بعد از انتخابش ساعت ۱۱:۴۴ در حال راندن اتومبیل پیکان خود در تقاطع بلوار راه‌آهن مشهد(خیابان شهید کامیاب فعلی) با خیابان خواجه‌ربیع، از سوی یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین مورد هدف قرار گرفت. دو گلوله به کتف و جمجمه وی اصابت کرد و به شهادت رسید.

حال در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی جا دارد که امام جمعه و مسئولان آزادشهر مراسم تجلیل در شان این شهید بزرگوار بگیرند و میدان یا خیابانی را به نام آن بزرگوار نمایند و تندیس آن مبارز قهرمان را بر سر در شهر نصب کنند .

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار