مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: حدود ۴۰ درصد مدارس استان گلستان تخریبی بوده که شامل حدود ۵ هزار کلاس درس است.

۵ هزار کلاس درس در استان گلستان تخریبی است

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ احسان گوهری‌راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: حدود 40 درصد مدارس استان گلستان که شامل حدود 5 هزار کلاس درس است.

وی افزود: در سال‌های اخیر از محل پرداخت 4 میلیارد دلار ذخیره ارزی، فعالیت‌های خوبی در حوزه بهسازی و بازسازی مدارس تخریبی انجام شده اما هنوز در این زمینه نیازهای عمیقی وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: از اعتبارات دولتی بیش از این نمی‌توان کمک گرفت و به عزم جدی مردمی و خیران استانی و کشوری نیاز داریم.

وی تصریح کرد: در مناطق محروم به‌دلیل وجود اراضی توانستیم کار بیشتری انجام دهیم و بیشتر مشکل ما در حوزه شهر و مرکز استان است زیرا فضا و زمین مناسب نداریم.

گوهری‌راد با اشاره به ورود دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مدارس در استان‌های دیگر تاکید کرد: در بعضی از استان‌ها، امام جمعه، بانک‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی به کمک آموزش و پرورش آمده و کمک‌های خوبی در این حوزه شده است، اما این کافی نیست و برای رفع مشکلات آموزش و پرورش نیاز به عزم جدی مشارکت‌های مردمی و دستگاه‌های اجرایی است.

وی با تاکید بر تکذیب خبر انتقال اداره آموزش و پرورش به مدرسه ایرانشهر یادآور شد: هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد، اینکه مدرسه ایرانشهر به فضای اداری تبدیل شود توهین به ما است زیرا این مدرسه دارای قدمت تاریخی و ماندگار بوده و اگر روزی بخواهد کاری انجام شود، مدرسه خواهد ماند و یا تبدیل به موزه آموزش و پرورش خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان درباره زمین دبیرستان طالقانی که تخریب پس از تخریب، چند سالی است به عنوان پارکینگ از آن استفاده می‌شود، گفت: این ملک جز اموال دولتی آموزش و پرورش است و نمی‌توان آن را به ارگان و سازمانی بخشید چون آموزش و پرورش خود در حوزه فضای فیزیکی کمبودهایی زیادی دارد.

وی ادامه داد: اکنون یک خیّر آمادگی این را دارد که برای ساخت مدرسه در گرگان یک میلیارد تومان هزینه کند ما هم دنبال زمین برای این کار هستیم.

گوهری‌راد تصریح کرد: قرار است اگر شهرداری و یا فرمانداری این زمین را برای توسعه فضای اطراف فرمانداری در نظر بگیرند، به میزان قیمت کارشناسی زمین در حوزه شهر و مکان‌هایی که نیاز به فضای آموزشی داریم، مدرسه بسازند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار