مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در ۲ سال گذشته بیش از ۳ میلیون دلار محصولات صنایع دستی از استان صادر شده است.

بیش از ۳ میلیون دلار محصولات صنایع دستی از استان گلستان صادر شد

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با تاکید بر اهمیت فروش و بازاریابی صنایع دستی اظهار داشت: پیدا کردن بازار فروش می‌تواند سبب سودآوری و رفع دغدغه هنرمندان صنایع دستی شود.

وی افزود: برای حل این مشکلات باید به دنبال راهکارهایی مانند ایجاد بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهرهای مختلف باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: در 2 سال گذشته رشته‌های صنایع دستی که بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده‌اند شامل چاپ باتیک، گلیم، منبت و احجام چوبی است که بیش از 3 میلیون دلار از این محصولات از استان گلستان به کشورهای مختلف صادر شد.

وی یکی از مشکلات مهم در حوزه صنایع دستی را نداشتن پایانه تخصصی صادرات دانست و خاطرنشان کرد: به علت نداشتن این پایانه، بسیاری از صنایع دستی استان از گمرک استان‌های دیگر صادر می‌شود که آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد و صادراتی که از استان انجام می شود به صورت سفری و چمدانی است.

کریمی اظهار داشت: تا پایان سال آینده به دنبال ایجاد بازارچه‌های فروش و مراکز تخصصی صنایع دستی در استان هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در حال حاضر در برخی از شهرها این مراکز و بازارچه‌ها فعال شده و تا پایان امسال هم در شهرهای کردکوی و آق‌قلا هم این بازارچه‌ها احداث می‌شود.

انتهای پیام / تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار