فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش گفت: امروز به جای رسیده‌ایم که دشمنان نمی‌توانند به ما حرفی از حمله نظامی بزنند و ما باید تهدید آنها را فرصت بدانیم و از این فرصت استفاده کنیم.

فرمانده قرارگاه شمال شرق ارتش: از تهدیدهای دشمنان به عنوان فرصت استفاده کنیم

به گزارش گلستان 24 ؛  امیر رضا آذریان ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان گلستان و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 30 پیاده گرگان اظهار داشت: استان گلستان یکی از استان‌های بسیار بزرگ است و مردم این استان مبارزات زیادی را پس از انقلاب در مقابل دشمنان که به دنبال ضربه زدن به انقلاب بودند،  انجام دادند.

وی افزود: ارتش در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشت و گوش به فرمان امام خمینی (ره) بود و تلاش زیادی در پیروزی انقلاب، حراست و حفاظت از کیان آن داشت.  پس از انقلاب دشمنان تلاش کردند که انقلاب اسلامی را از بین ببرند اما امام خمینی(ره) با بصیرتی که داشت، با دشمنان مقابله کرد و با افرادی که شعار انحلال ارتش را سرداده بودند، مخالفت کرده و این افراد را خائن خوانده بود.

فرمانده قرارگاه شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه دشمنان برعلیه انقلاب اسلامی کارهای زیادی انجام دادند و شکست خوردند گفت: دشمنان در عراق دیوانه‌ای به نام صدام را به جنگ با ایران کشانند با این خیال که یک هفته‌ای ایران را می‌گیرد و  می‌تواند انقلاب را نابود کند اما همه آنها را با ایستادگی و استقامت شکست دادیم.

آذریان تصریح کرد: در آن زمان با همه مشکلاتی که در کشور وجود داشت، ارتش در کنار سپاه مقابل استکبار جهانی ایستاد و افرادی مانند سردار صیاد شیرازی ارتش و سپاه را  به عنوان دو بازوی توانمند در مقابل دشمنان ناامید کردند و با فرمان امام راحل آزادی بستان و شکستن حصر آبادان را رقم زدند تا  مردم را از زیر توپخانه دشمن بعثی نجات دهند.

وی تاکید کرد: آنها مقاومت کردند و یک وجب از خاک جمهوری اسلامی را به دشمن ندادند. ما وارث خون شهدا و وارث ایستادگی و آزادگی آزادگان هستیم و باید در مقابل دشمن بایستیم.

فرمانده قرارگاه شمال‌شرق نزاجا اظهار داشت: باید حواسمان باشد که دشمن هر روز به دنبال ضربه زدن است و ما هم از مرزهای خود دفاع می‌کنیم. ما با کسی نمی‌جنگیم مگر اینکه به ما حمله کنند و آنجا از خود دفاع خواهیم کرد. دشمن به افغانستان، سوریه و عراق حمله کرد و جنگهای نیابتی را راه انداخت که مرزهای ما را متزلزل کند.

آذریان با اشاره به اینکه دشمن وقتی از جنگ نظامی موفق نشد جنگ روانی را راه انداخت، خاطرنشان کرد: ما به عنوان نیروهای نظامی با تجربه‌ای که داریم هیچ کس نمی‌تواند به ما ضربه بزند و امروز به جایی رسیده‌ایم که نمی‌توانند به ما حرفی از حمله نظامی بزنند. ما باید تهدید آنها را فرصت بدانیم و از این فرصت استفاده کنیم.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار