معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: موکب حضرت یحیی ابن زید( ع) امسال در اربعین حسینی در کربلای معلی برپا خواهد شد.

گلستان| موکب حضرت یحیی ابن زید(ع) اربعین امسال در کربلا برپا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در چهارمین ستاد هماهنگی موکب حضرت یحیی ابن زید( ع)� گنبدکاووس اظهار داشت: برای برپایی موکب حضرت یحیی ابن زید( ع)� در کربلای معلی در اربعین امسال 6 کمیته, پشتیبانی و مشارکت های مردمی, اطلاع رسانی, فرهنگی, بهداشت و درمان, روستایی و خیرین فعال شده تا از ظرفیت‌های مختلف شهرستان برای ارائه خدمات بهتر موکب استفاده شود.

وی افزود: مهم‌ترین کمیته در ستاد موکب, کمیته فرهنگی است, زیرا هم زمینه‌ساز جلب مشارکت‌های مردمی بوده و هم می‌تواند آثار فرهنگی و طرح و برنامه‌ها را به خوبی ایجاد و اجرا کند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: همه دستگاه‌های اجرایی همه سعی خود را خواهند کرد تا این موکب همانند سال‌های گذشته خدمات بهتر و بیشتری را به زائران امام حسین(ع) در پیاده‌روی اربعین ارائه کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس همچنین گفت در هفته دولت بیش از 280 پروژه با اعتبار 260 میلیارد تومان و اشتغالزایی 550 نفر کلنگ زنی و یا به بهره برداری می رسد.

کریمی اظهار داشت: بیش از 70 برنامه در ایام هفته دولت برگزار می شود و تعداد پروژه های هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته رشد 2 برابری داشته است.

رمضانعلی خالقی رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس نیز در این جلسه اظهار داشت: همه اقدامات, امکانات و اطلاعات موکب حضرت یحیی ابن زید(ع) در سامانه مرکزی عتبات عالیات به ثبت رسیده و ستاد عنبات کشور, از میزان حضور و خدمات موکب شهرستان واقف است.

وی افزود: امسال قیمت اجناس و کالاها نسبت به سال گذشته 2.5 برابر شده و عراق حاضر به قبول پول ایران نیست و مبادله کالا را صرفا در قبال پول رایج عراق و یا دلار انجام می‌دهد.

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: تصمیم داریم تا همه اجناس و اقلام مورد نیاز را از ایران خریداری و به موکب در کربلای معلی انتقال دهیم تا هزینه کمتری متحمل شویم.

خالقی گفت: با توجه به فرصت زمانی کوتاهی که� تا پیاده روی اربعین باقی مانده است, همکاری دهیاری‌ها, مدیران دستگاه‌های اجرایی و دیگر ارگان‌ها برای کمک و مشارکت مردمی الزامی است.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار