رئویس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گلستان گفت: مرالی که روز یکشنبه ۲۸ مرداد ماه در حین بیهوشی و انتقال از فنس نگهداری مرال ها در جنگل قرق گریخته بود، صبح امروز به محل زندگی خود بازگشت.

مرال فراری از جایگاه نگهداری مرال‌های قرق به قفس بازگشت

به گزارش گلستان 24 ؛  به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، محمود شکیبا اظهار داشت: روز گذشته یک راس مرال نر جوان در حین زنده‌گیری و انتقال مرال‌ها به محلی دیگر از فنس جایگاه نگهداری مرال‌ها گریخت و تلاش نیروهای اجرایی و محیط‌بانان برای زنده‌گیری و انتقال این مرال به جایگاه بی‌نتیجه ماند.

وی گفت: صبح امروز مرال مورد اشاره در اطراف فنس نگهداری مشاهده شد که با اطلاع ماموران منابع طبیعی مستقر در جنگل قرق و با هماهنگی صورت گرفته با نگهبان فنس‌ها، این مرال به سمت محل زیست خود هدایت شد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه حیات وحش سرگردان یا بیمار، مراتب را به نزدیک‌ترین اداره محیط زیست در شهرستان محل سکونت خود یا شماره تماس شبانه‌روزی 01732545463 اطلاع دهند تا اقدامات لازم در این خصوص توسط نیروهای یگان محیط زیست گلستان صورت پذیرد.

انتهای پیام/تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار