با حضور معاون امور مناطق محروم و توسعه روستایی ریاست جمهوری, نماینده مردم رامیان و آزادشهر و فرماندار, مدرسه ۳ کلاسه روستای وطن شهرستان آزادشهر کلنگ‌‎زنی شد.

گلستان| آغاز ساخت یک مدرسه روستایی در آزادشهر با حضور معاون رئیس جمهور

به گزارش گلستان 24 ؛  سیدرسول حسینی فرماندار شهرستان آزادشهر عصر امروز در بازدید معاون رئیس جمهور از روستاهای محروم شهرستان اظهار داشت: مجموعه روستای مزرعه یزدانی 600 نفر جمعیت دارد و مهم‌ترین مشکل این مجموعه آب شرب و مصرفی است که ما در تامین آب مشکلی نداریم اما در انتقال و توزیع تجهیزات فرسوده داریم.

وی افزود: در این منطقه  تامین آب توسط یک چاه, مخزن 100 متر مکعبی, 6 کیلومتر  خط توزیع و 3 کیلومتر خط انتقال انجام می شود که همه آنها فرسوده است و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تومان نیاز است.

فرماندار آزادشهر با اشاره به طرح گردشگری روستای آقچلی تصریح کرد: در این روستا با تبعیت از پرچین‌های سنتی, دیوارها و حصارکشی اطراف منازل روستا با چوب از این سبک استفاده شده که در حیاط منازل و پشت این دیوار چینی مدرن, کشت گیاهان دارویی انجام خواهد شد که ضمن روستای گردشگر, بتوانیم اشتغالزایی پایدار در روستا ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: به صورت آزمایشی کشت گیاهان دارویی انجام شده که تاثیرات مثبت خوبی داشته و با توجه به مصرف آب کم, ماندگاری سبز بودن آن هم بسیار بالا است.

فرماندار آزادشهر گفت: مدرسه 3 کلاسه در روستای وطن با اعتبار 850 میلیون تومان, با مشارکت 50 درصدی خیر و بقیه سازمان نوسازی مدارس استان کلنگ‌زنی شد و امید داریم تا پایان فصل پاییز به بهره‌برداری برسد که 97 دانش‌آموز مقاطع ابتدایی و متوسطه اول از آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار