رئیس دامپزشکی شهرستان آزادشهر گفت: امسال ۶۱۷ کیلو فرآورده‌های خام دامی تاریخ مصرف گذشته از ۱۷ مغازه در شهرستان آزادشهر کشف و معدوم شد که از این تعداد ۳ مورد به مراجع قضایی ارجاع شد.

گلستان|۶۱۷ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی فاسد در آزادشهر‌ معدوم شد

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالصمد شاهین‌پر عصر امروز در کمیته نظارت بر کشتارگاه و خرید و فروش دام در ایام عید قربان اظهار داشت: از ابتدای سال 97 تاکنون یکهزارو 88 بازدید از مراکز فرآورده های خام دامی صورت گرفت و نظارت بر مراکز عرضه و کشتارگاه, کارخانجات لبنی و خوراک دام از فعالیت های مستمر دامپزشکی در طول سال است.

وی افزود: نظارت بر دام قبل, حین و بعد از کشتارگاه نیز از وظایف این اداره است و امسال یک هزار و 102 راس گاو, 12 شتر و 11 هزارو 235 گوسفند و بز در کشتارگاه آزادشهر با نظارت کامل بهداشتی ذبح شده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان آزادشهر تصریح کرد: نظارت بر قرنطیع فرآورده های دامی و صدور مجوز برای حمل دام و طیور زنده و بسته بندی شده نیز از دیگر وظایف اداره دامپزشکی است و در این راستا, امسال 446 مورد مجوز محموله مرغ زنده, گوشت گرم گاو و گوسفند ,ذرت, جو به خارج استان صادر شده است.

وی یادآور شد : همچنین 838 مجوز حمل مرغ زنده و 531 مجوز حمل ذرت, گوشت گرم گاو و گوسفند, جو دامی برای داخل استان نیز صادر شده است.

شاهین پر تاکید کرد: برای داشتن دام سالم و حفظ سلامت جامعه, 10 هزارو 265 راس دام سمپاشی و 225 هزار راس دام سبک و سنگین حوزه شهرستان آزادشهر واکسینه شدند.

وی اظهار داشت: برای سهولت کار شهروندان در روز عید قربان, با همکاری شهرداری آزادشهر, محلی برای عرضه دام در نظر گرفته شده که تحت نظر دامپزشکی خرید و فروش دام در این چند روز صورت گیرد, ضمن اینکه کشیک های ثابت و سیار دامپزشکی در این ایام در دامپزشکی و سطح شهر فعال هستند.

رئیس اداره دامپزشکی آزادشهر گفت: از همه همشهریان که کار ذبح را در این ایام انجام می دهند, تقاضا داریم ضمن رعایت بهداشت از دستکش و سایر حفاظت های شخصی مانند پیش بند و غیره استفاده نمایند و در صورت مشاهده لاشه مشکوک با شماره 01735722876 و یا 1512 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار