نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: انسان ها دلبستگی شدیدی به مال و ثروت دنیا دارند که البته قرآن مال را خیر معرفی کرده اما اگر بخواهد احتکار شود زندگی انسان را به آتش می‌کشاند.

آیت الله نورمفیدی: احتکار مال زندگی انسان را به آتش می‌کشاند

به گزارش گلستان 24 ؛  آیت الله سید کاظم نورمفیدی صبح دیروز  در خطبه‌های نماز عید قربان در گرگان، این عید را روز بسیار بزرگ در تاریخ اسلام دانست و اظهار داشت: عید قربان روز بندگی است و این روز ریشه در اوج بندگی حضرت ابراهیم دارد.

وی با بیان اینکه فلسفه خلقت انسان بندگی است، افزود: حضرت ابراهیم در چنین روزی به اوج بندگی رسید و توانست از امتحان الهی پیروز و سربلند بیرون بیاید.

امام جمعه گرگان گفت: عید قربان در ادعیان ابراهیمی خصوصا در اسلام به عنوان یک سنت، الگو و اسوه باقی مانده است. همان گونه که قرآن می‌فرماید در روز عید قربان آنچه انسان به آن عمل می‌کند دارای اهمیت است.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: در نماز عید قربان از خداوند خواسته می‌شود هر خیر و خوبی که پیامبر و اهل آن را وارد کردی ما راهم وارد کن و هر بلایی که از آن‌ها دور شد از ما هم دور شود.

وی با اشاره به اینکه در روز عید قربان زیارت امام حسین (ع) مستحب است، یادآور شد: اگر حضرت ابراهیم (ع) حاضر شد به امر خدا فرزند خود را ضبح کند، سید الشهدا روز عاشورا 72 تن از مردان بهترین عالم را تقدیم راه خدا کرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: انسان‌ها دلبستگی شدیدی به مال و ثروت دنیا دارند که البته قرآن مال را خیر معرفی کرده است اما اگر بخواهد احتکار شود زندگی انسان را به آتش می‌کشاند.

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار