استاندار گلستان گفت: در هفته دولت امسال ۲هزار و ۷۲۸ پروژه با اعتبار بیش از ۹۴۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳ هزار و ۷۷۰ نفر کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می‌رسد.

۲۷۲۸ پروژه در استان گلستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدمناف هاشمی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهارداشت: در هفته دولت امسال 2هزار و 728 پروژه با اعتبار بیش از 940 میلیارد تومان و اشتغال 3 هزار و 770 نفر کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه از این میزان 463 میلیارد تومان آن شامل پروژه‌های عمرانی و 476 میلیارد تومان آن مربوط به طرح‌های اقتصادی است، افزود: بیشترین پروژه‌ها در هفته دولت امسال سهم شهرستان گنبدکاووس با 519 پروژه بوده و در گرگان هم 141 پروژه عمرانی و اقتصادی با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و کلنگ‌زنی شده است.

استاندار گلستان یادآور شد: در دهه فجر سال گذشته نیز 800 میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح و کلنگ‌زنی شده بود.

وی در ادامه با اشاره به جذب و پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان گفت: در این بخش اتفاقات خوبی در استان رخ داده و تاکنون براساس آمار ارائه شده یک‌هزار و 50 میلیارد تومان تسهیلات مستقیم و غیرمستقیم از سوی بانک‌ها پرداخت شده است.

هاشمی درباره ایجاد اشتغال در استان هم اظهارداشت: با اینکه برنامه ابلاغی دولت ایجاد 20 هزار شغل برای استان گلستان بود اما ایجاد 30 هزار شغل را تا پایان امسال برنامه‌ریزی کردیم. از ابتدای امسال تاکنون در استان گلستان 7 هزار و 331 شغل به ثبت رسیده است.

استاندار گلستان درباره خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: با پیگیری‌های انجام شده 100 درصد مطالبات کشاورزان برای محصولات کلزا، جو و سیب‌زمینی پرداخت شده و در محصول گندم هم 75 درصد مطالبات کشاورزان گلستانی پرداخت شده است.

وی درخصوص مشکل زباله در استان و راهکارهای حل آن افزود: در بودجه امسال برای حل مشکل سایت‌های زباله، امکانات و ماشین‌آلات مورد نیاز اعتبارات خوبی پیش‌بینی شده است. سایت بزرگی در هفته دولت در منطقه شمال استان ایجاد و وضعیت منطقه هزارپیچ و پشت ساختمان استانداری هم تعیین تکلیف شده است.

هاشمی بیان داشت: علاوه براین امکانات و ماشین‌آلات جدیدی را به استان وارد کردیم و در تلاش هستیم تا طرح تفکیک زباله از مبدا را در شهرها و روستاهای استان اجرا کنیم که در همین زمینه 70 روستا را در غالب طرح روستای بدون زباله شناسایی کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: در حوزه شهری نیز به شکل پایلوت در 14 نقطه شهرهای استان طرح تفکیک از مبدا اجرا خواهد شد و می‌توان انتظار داشت مشکلات زیست محیطی استان با اجرای این طرح‌ها کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار