در صحن علنی شورای شهر گرگان؛

منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر گرگان با اجرای تقاطع غیرهم سطح ۶۰ متری افسران گرگان با محور کمربندی شهید کلانتری موافقت کردند.

لایحه احداث تقاطع غیر هم سطح ۶۰ متری «افسران» گرگان مصوب شد

به گزارش گلستان 24 ؛ هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان، شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری برگزار شد.

در این جلسه، لایحه اجرای عملیات تقاطع غیرهم سطح ۶۰ متری افسران با محوریت کمربندی و با اعتبار ۲۲۶ میلیارد و ۹۷۶ میلیون و ۶۲۲ هزار ریال قرائت شد.

در لایحه تقاطع غیرهمسطح افسران آمده بود که این طرح با ۴۴ درصد پلوس و تعدیل و همچنین ۴۰ درصد نقد و ۶۰ درصد تهاتر با املاک شهرداری اجرا می شود.

مباحث حقوقی پروژه از تملک زمین و غیره برطرف شده و برای اجرا مشکلی نداشت.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این باره گفت: پروژه های شهری باید کارشناسی شود و با نقشه و طرح به صحن بیاید.

علی اصغر یوسفی افزود: اصلاح مسیرها و تملک ها باید به گونه ای باشد تا در اجرای تقاطع مشکلی پیش نیاید.

اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح گره ترافیک میدان مفتح را برطرف می کند

ناصر گرزین، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص این لایحه گفت: این تقاطع جزو طرح های دیده شده در بودجه ۹۷ بوده و مشکلی در خصوص تملک و مباحث حقوقی ندارد.

2883498

وی افزود: قیمت پیشنهادی با توجه به شرایط موجود کشور و بازار خوب است و تنها نکته ای که باقی می ماند ورود به میدان است که باید مسائل کارشناسی آن دیده شود.

در ادامه سید محمد مرتضوی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان به عنوان یک عضو موافق صحبت کرد و گفت: این تقاطع هم در شورای عالی ترافیک کشو و هم استان بررسی و تصویب شده است.

وی افزود: گره ترافیکی میدان مفتح به میدان بسیج وجود دارد و اجرای این طرح کمک قابل توجهی به روان سازی آن خواهد کرد.

مرتضوی گفت: همچنین قرر است بارگذاری هایی در کمربندی فعلی در خصوص مباحث گردشگری صورت گیرد بنابراین باید از اجرای این طرح استقبال کرد.

وی کارکردن پیمانکاران در این برهه زمانی ریسک دانست و قیمت را منطقی بیان کرد.

مشکلات رستوران داران با اجرای طرح برطرف می شود

دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان هم در این زمینه اظهار کرد: علاوه بر مباحث مطرح شده احداث این تقاطع باعث می شود تا مشکلات رستوران داران کمربندی برطرف شود.

محمدابراهیم جرجانی ادامه داد: ما تنها در این قسمت مشکل نداریم بلکه باید فکری هم برای ورودی شرقی شهر کنیم زیرا میزان تصادفات در این منطقه هم بالاست.

در ادامه حمیدرضا آقاملایی، سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان بر ارائه گزارش کار توسط شهرداری به شورا تأکید کرد و انجام این پروژه ها را تزریق امید و نشاط به مردم دانست.

مهران کاظم نژاد دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان هم گفت: چهار طرح عمرانی بازگشایی خیابان نیایش، ۳۰ متری تالار، کوی طبیعت و ۶۰ متری افسران از اولویت های شهرداری گرگان است و با توجه به شرایط موجود این پروژه قابل اجرا است.

در ادامه علی اصغر یوسفی، رئیس شورای شهر این لایحه را اعلام رأی کرد و با حداکثر آراء لایحه اجرای تقاطع غیرهم سطح افسران مصوب شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار