رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گفت: در شهرستان گنبدکاووس ۲ هزار و ۲۸ شرکت تعاونی با ۲۲۵ هزار و ۹۷۱ نفر عضو به ثبت رسیده که تنها ۴۰ درصد آن فعال است.

تعطیلی ۶۰ درصد تعاونی‌ها در شهرستان گنبدکاووس

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالحکیم سلاق  در همایش تعاون و توسعه روستایی اظهار داشت: سرمایه اولیه این 2 هزار و 28 تعاونی, 92 میلیارد ریال است و بیشتر این تعاونی‌ها در حوزه‌های خدماتی, تولیدی و توزیعی فعالیت دارند.

وی افزود: در سال 96 , تعداد 3 شرکت تعاونی با 700 نفر عضو و سرمایه 3 میلیارد ریال به ثبت رسیده و در 5 ماه نخست سال جاری نیز 6 شرکت تعاونی با سرمایه یک میلیارد و 800 میلیون ریال و تعداد اعضا 260 نفر به ثبت رسیده است.

رئیس اداره کار, تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 162 مورد بر تعاونی‌ها بازدید و نظارت انجام شده و 772 نفر ساعت اعضای شرکت های تعاونی آموزش دیدند که امسال تاکنون 39 مورد نظارت و بازدید بر تعاونی‌ها انجام شده است.

وی یادآور شد: 5 تعاونی از گنبدکاووس به عنوان تعاونی های برتر استان انتخاب شدند و شرکت تعاونی بهزیستی گنبدکاووس به همراه شرکت تعاونی فراگیر اینچه‌برون از استان گلستان به عنوان تعاونی برتر کشوری شناخته شدند.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار