هم زمان با آغاز محرم؛

نمایشگاه بزرگ فرهنگ عاشورایی یکی از مهمترین برنامه ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی هم زمان با محرم در گنبدکاووس راه اندازی می شود.

نمایشگاه فرهنگ عاشورایی در گنبد کاووس راه اندازی می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ اجرای نمایشگاهای فرهنگی، عاشورایی به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم در منطقه سید آباد شهرستان گنبد کاووس با ۱۳ غرفه از ۱۸ شهریور به مدت ۲۰ روز راه اندازی می شود.

این نمایشگاه علاوه بر بازگویی واقعه کربلا خدمات پزشکی رایگان هم به مردم ارائه خواهد کرد.

سید اکبر هاتفی، مجری طرح نمایشگاه فرهنگی عاشورایی گفت ؛  این نمایشگاه با فرا رسیدن ایام محرم فعالیت خود در این شهرستان آغاز و به مدت ۲۰ روز به مردم خدمات ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه فرهنگی عاشورایی به همت هیئت خادم الائمه، مسجد پنج تن آل عبا، موسسه نهال امید قابوس و پایگاه فرهنگی، اجتماعی تبلیغات اسلامی در حال برگزاری است، افزود: این نمایشگاه در روز ۱۸ شهریور ماه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور مسئولان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

2886828

مجری طرح نمایشگاه فرهنگی عاشورایی با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت نمادین واقعه کربلا را باز گو خواهد کرد، گفت: این نمایشگاه خرابه شام، کاخ یزید و دیگر موضوعات مذهبی مربوط به عاشورا در معرض دید عموم قرار می دهد.

وی از مشارکت اهل سنت در برپایی این نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: اهل تسن با دراختیار گذاشتن زمین و نذورات سهم زیادی در اجرای این نمایشگاه داشتند.

هاتفی اظهار کرد: اجرای تعزیه خوانی در شب تاسوعا یکی از مهمترین برنامه های این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه فرهنگی عاشورایی دارای ۱۳ غرفه است، افزود: طی هماهنگی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی استان در یکی از غرفه ها ۱۰ پزشک متخصص مستقر خواهند شد و به مردم خدمات رایگان پزشکی ارائه خواهند داد.

2886816

فعالیت نمایشگاه فرهنگی عاشورایی برای سومین متوالی در گنبد

در ادامه حجت الاسلام نورالله ولی نژاد، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان احضار داشت : برگزاری نمایشگاه بزرگ فرهنگی عاشورایی را یکی از مهمترین برنامه ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی دانست و اظهار کرد: این نمایشگاه تمام تاریخ عاشورا را به صورت تصویر سازی به نمایش می گذارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: پرداختن به برنامه هایی همچون مسابقه فرهنگی، تئاتر، مداحی، پاسخگویی به سوالات و آسیب های اجتماعی قرآن ودیگر موارد از جمله فعالیت های این نمایشگاه محسوب می شود.

وی با اشاره به اهداف بلند مدت این سازمان در رابطه با  کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: بررسی های انجام شده در مناطق آسیب پذیر استان نشان می دهد که این مناطق نیازمند اجرای برنامه های جامع تری در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی است که نیمی از این برنامه ها از ابتدای سال در شهرهای گرگان و گنبد اجرا شده که امید داریم تا پایان سال به  اهداف بلند مدت سازمان در این زمینه دست یابیم.

حجت الاسلام علی فتحی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبد کاووس هم اظهار کرد: برپایی نمایشگاه فرهنگی عاشورایی در محله سید آباد گنبد کاووس یکی از مهمترین برنامه های این اداره است که در زمینه بازسازی کربلا فعالیت دارد.

وی افزود: اکنون این نمایشگاه به همت جوانان این شهر در حال ساخت است.

 انتهای پیام/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار