مدیرکل حوزه هنری استان گلستان گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه اول ماه محرم، تکیه هنرمندان حوزه هنری استان گلستان در خانه تاریخی کبیر برپا می‌شود.

تکیه هنرمندان در استان گلستان برپا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ نقی محمدنژاد عصر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم و برای هشتمین سال متوالی، برنامه‌های متنوعی در محل تکیه هنرمندان واقع در بافت قدیم گرگان، محله دوشنبه‌ای، خانه تاریخی کبیر برگزار خواهد شد.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های بررسی و تحلیل کتاب‌های شعر و داستان عاشورایی، عصر شعر، مقتل‌خوانی، بررسی موسیقی آیینی با حضور اساتید ، اکران فیلم‌های کوتاه، مستند و داستانی، برگزاری کارگاه‌های تحلیل و بررسی سینمای دینی، برپایی نمایشگاه عکس عاشورایی، برگزاری نمایشنامه‌خوانی از بخش‌های این 10 روز است.

مدیرکل حوزه هنری استان گلستان گفت: اجرای تعزیه، برگزاری کارگاه‌های تخصصی نمایش، کارگاه نقاشی قهوه‌خانه‌ای، کارگاه تصویرسازی و نقاشی کودکان از جمله دیگر برنامه‌هایی است که در دهه اول محرم برای عموم علاقمندان به اجرا درخواهد آمد.

وی از همه علاقمندان به شرکت در این برنامه‌ها دعوت کرد و گفت: این برنامه‌ها با هدف بسترسازی، انتقال پیام‌های عاشورایی و همچنین فراهم کردن زمینه‌های لازم برای خلق آثار فاخر توسط هنرمندان تدارک دیده شده است.

مدیرکل حوزه هنری استان گلستان اظهار داشت:تکیه هنرمندان حوزه هنری گلستان هر ساله با انبوه کثیری از هنرمندان و خانواده‌های گلستانی مواجه است و همین موضوع سبب شده تا برگزارکنندگان این مراسم در جلسات مختلف و هماهنگی با هنرمندان و گروه‌های هنری، برنامه‌های متنوع و جذابی تدارک ببینند.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار