۲۰ قاضی نمونه استان گلستان امروز در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد دادستان انتظامی قضات تجلیل شدند.

قضات نمونه استان گلستان معرفی شدند

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در مراسم تجلیل از قضات نمونه استان گلستان با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد افرادی که به خطا می‌روند در دستگاه قضایی بمانند، اظهار داشت: همان‌گونه که در برخورد با قضات متخلف، تعارف نداریم از قضات شریف و توانمند دستگاه قضایی نیز تجلیل می‌ کنیم.

وی از اجرای طرح شناسایی و ارتقاء قضات توانمند خبر داد و افزود: در قالب این طرح، بازرسانی از دادستانی انتظامی قضات، محسوس و نامحسوس به همه حوزه های قضایی کشور، سرکشی می کنند و با بررسی پرونده ها و آراء صادر شده از سوی قضات، قضات توانمند و برجسته را شناسایی و برای ارتقاء و تقدیر به رئیس قوه قضاییه معرفی می‌کنند.

وی افزود : سال 95 بیش از 3 هزار قاضی در کشور شناسایی و تقدیر شدند و بانک اطلاعاتی سال 96 نیز در حال تکمیل است.

موحدی‌آزاد، با برشمردن مصادیق تخلف قضایی در پرونده‌ها گفت: مهم‌ترین تکلیف شرعی قضات، رسیدگی عادلانه و صدور حکم بحق است و باید همکاران قضایی ما مراقب باشند در عین تلاش برای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها، کیفیت را فدای سرعت نکنند.

دادستان انتظامی قضات کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: عاشورا دانشگاه پرورش انسانهای عدالت طلب است و این ماه فرصت مناسبی است تا بار دیگر فرهنگ عاشورا را مرور کنیم.

علی رنجبر معاون دادستان انتظامی کشور در امورنظارت وارزشیابی قضات هم در این مراسم گفت: بیش از 10 درصد قضات کشور را تشویق کرده ایم و هم اکنون همه قضات کارنامه قضایی دارند که رفتار، مدیریت پرونده ها و رسیدگی قضایی در این کارنامه مدنظر قرار می گیرد و افرادی که نمره بالای 70 از 100 را دریافت کنند علاوه بر تقدیر ارتقاء سمت هم خواهند داشت.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این جلسه گفت: با تلاش جهادی همکاران دادگستری استان تعداد پرونده های مسن، در 5 ماهه امسال 31 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

هادی هاشمیان افزود: با برنامه های پیشگیری انجام شده و بسیج همه ظرفیت های استان مانند ریش سفیدان ، اساتید دانشگاه و روحانیون شیعه و سنی در سال های اخیر شاهد روند کاهش جرایم خشن در استان هستیم .

به گفته وی، کاهش حدود 9 درصدی ضرب و جرح و 5 درصدی تهدید از ابتدای امسال تا کنون، نشان از موفقیت تلاش های انجام شده در استان است.

در این مراسم از 20 نفر از قضات دادگستری استان گلستان، جعفرابراهیم نیا روشن، سید محمدجواد ابراهیمی، محمود اسپانلو، محمد انصاریان، محمد تاجیکی بالاجلینی، سیداحمد حسینی، سید سعید حسینی، علیرضا رمضانی، محمدجواد شعبانی حاجی، محمدعلی صادقی، سید باقر طباطبائی، رمضانعلی عابدی، حجت الاسلام باقری، ابراهیم کاهه، محمدرضا مجیدی، یوسف مومنی کشتلی، محمدحسین نوبخت، عبدالباسط نوری زاد و علی یزدانی تقدیر شد.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار