رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: ۶۰۷ خانه بهداشت در سطح استان گلستان وجود دارد که از این تعداد ۲۸ خانه بهداشت قدمت بالای ۲۵ سال را دارند و باید بهسازی و نوسازی شوند.

۲۸ خانه بهداشت در استان گلستان باید بهسازی و نوسازی شود

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالرضا فاضل ظهر دیروز در نخستین مجمع سلامت اظهار داشت: مجوز 6 تخت ویژه ICU با اعتبار 15 میلیارد ریال برای بیمارستان حضرت معصومه (س)  شهرستان آزادشهر صادر شد که امید داریم در سال 97 تجهیز شود.

وی با بیان اینکه امسال 78 پزشک متخصص برای استان گلستان در نظر گرفته شده که با تقسیم عادلانه بتوانیم بخشی از نیازهای استان در این حوزه را مرتفع کنیم، افزود: 607 خانه بهداشت در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 28 خانه بهداشت قدمت بالای 25 سال را دارند و باید بهسازی و نوسازی شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: در سال گذشته 17 خانه بهداشت در سطح استان احداث شد و 400 خانه بهداشت با اعتبار 5 میلیارد تومان تجهیز شد.

وی یادآور شد: در سال گذشته 43 هزار تولد زنده در سطح استان انجام شد و 11 مادر باردار فوت شدند که از این تعداد 3 مورد براثر خودسوزی و خودکشی مادران باردار بود که جز شاخص های بد بهداشت و درمان است.

فاضل تاکید کرد: بیشترین تصادفات در سطح کشور به ویژه با موتورسیکلت در استان گلستان است و بیشترین مرگ ناشی از تصادف نیز در این استان رخ می‌دهد که اگر فرهنگ رانندگی و ایمنی آموزش داده شود و بیماران تصادفی کاهش یابد, سالانه جدا از اشغال تخت بیمارستانی توسط این بیماران, به میزان 400 تخت صرفه‌جویی منابع مالی خواهیم داشت.

وی گفت: با توجه به همه مشکلات موجود در بیمارستان حضرت معصومه (س) آزادشهر, با تلاش و پیگیری‌های آقای گلزاری رئیس شبکه بهداشت و درمان و صلاحی رئیس بیمارستان, این بیمارستان امسال از سطح 3 به سطح یک ارتقاء یافت.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار