شهردار گرگان خبر داد:

شهردار گرگان از فراهم شدن مقدمات استخدام ۴۰ نیروی آتش نشان و ساخت ایستگاه ۷ آتش نشانی در گرگان خبر داد.

استخدام ۴۰ نیروی آتش‌نشان در گرگان/ ساخت ایستگاه ۷ در سال جاری

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالرضا دادبود، صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمین آموزش و پرورش در جنب فرمانداری در طرح جامع کابری فضای سبز دارد.

وی افزود: برای الحاق به پارک شهر از آموزش و پرورش خواستیم آن را در اختیار ما قرار دهند اما آن ها می خواهند آن را با کاربری تجاری بفروشند و اختلاف نظر از همین جا ناشی می شود.

دادبود گفت: ما می خواهیم بعد از کارشناسی معادل زمین را به آن ها ملک دهیم یا ساختمانی برای آن ها در نقطه ای بسازیم ولی هنوز به نتیجه نرسیده ایم و این باید در جلسات شورای آموزش و پرورش بررسی شود.

شهردار گرگان اضافه کرد: نکته مهم این است که آن ها هنوز اسناد مالکیت زمین را هم به ما ارائه نکرده اند.

بازطراحی میدان شهرداری

وی در خصوص میدان شهرداری گفت: طراحی و احیاء این میدان به دلیل قرارگیری در بافت تاریخی در دستور کار ما است و المان آن هم حذف خواهد شد.

دادبود همچنین از تدوین سند محلات، ساخت ورودی غربی و شرقی گرگان که طراحی اولیه آن انجام شده و بازطراحی برخی از میادین شهر و نصب المان های ویژه محرم، سالگرد پیروزی انقلاب و دهه فجر خبر داد.

وی در خصوص انتقال پادگان از هسته مرکزی شهر توضیح داد: جلساتی در شورای تأمین گذاشته شده و به معاونت عمرانی و سیاسی استانداری ارجاع شده است؛ ما تابع قوانینی هستیم که به تصویب رسیده و این نیازمند موافقت مراجع ذی ربط در کشور است.

مانور بزرگ آتش نشانی در گرگان

شهردار گرگان در زمینه تجهیزات آتش نشانی شهرداری بیان کرد: تقویت تجهیزات و نیروی انسانی شهرداری در دستورکار ما قرار دارد و قرار است ۴۰ نیروی آتش نشان جذب شود.

دادبود با بیان این که تأسیسات جدید هم خریداری شده، افزود: طراحی اولیه پهباد آتش نشان هم انجام شده و در حال تکمیل پروژه هستیم.

وی با اشاره به آموزش آتش نشان ها از افتتاح ایستگاه هفت آتش نشانی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: مکان یابی ایستگاه هشت هم در حال انجام است تا برای سال ۹۸ به شهر اضافه شود.

شهردار گرگان همچنین از مانور بزرگ آتش نشانی گرگان در هفت مهر خبر داد.

بازارچه های محلی

شهردار گرگان درباره ایجاد بازارچه های محلی در سطح شهر گرگان چنین گفت: در راستای ایجاد اشتغال و کارافرینی و ارائه خدمات مناسب به شهروندان، ایجاد این بازارچه ها در دستور کار قرار گرفته است.

دادبود تصریح کرد: در حال حاضر فراخوانی داده شده تا کسانی که حداقل ۳۰۰ متر زمین مناسب برای ایجاد بازارچه دارند، تقاضاهای خود را مطرح کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد از نظر ترافیک، دسترسی به خدمات و غیره این زمین ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در نهایت کسانی که منطبق با شاخص ها هستند، انتخاب می‌شوند.

دادبود خاطرنشان کرد: گردشگری تپه نوالشهدا در برنامه های ما است، بنیاد حفظ آثار تاکنون برنامه هایی را در آن جا انجام داده ولی نیازمند ساخت نمازخانه، سرویس بهداشتی و غیره است، به دلیل این که این منطقه پرتردد بوده و فضای عمومی شده شهرداری بنا دارد اقداماتی را در این زمینه انجام دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار