در هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان بیان شد که عواید ناشی از فروش املاک، صَرف سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری می شود.

عواید مالی فروش املاک شهرداری گرگان صرف سرمایه‌گذاری می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان شامگاه شنبه، با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در این جلسه لوایح مختلف از جمله لایحه شهرداری در خصوص تملک یک قطعه زمین در هزار پیچ مصوب شد؛ علی اصغر یوسفی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: زمین ها باید به صورت یکپارچه تملک شود تا جاذبه ای برای سرمایه گذار داشته باشد.

لایحه دیگر مطرح شده در خصوص پرونده ای بود که شهرداری گرگان براساس دادنامه دادگاه بدوی مکلف به پرداخت مبلغ بیش از چهار میلیارد تومان غرامت به یکی از شهروندان شده بود و هزینه تجدید نظرخواهی آن به مبلغ تقریبی ۲۰۰ میلیون تومان به تصویب اعضا رسید.

تشکیل کارگروه نظارتی

سعید رحیمی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: باید جلسه ای در این خصوص با دادگستری و همکاران قضایی گذاشته شود تا دیگر شاهد این نوع پرونده ها نباشیم.

وی بر تشکیل «کارگروه نظارتی» متشکل از سازمان های نظارتی، دستگاه قضایی، دادگستری و شهرداری تأکید کرد. این لایحه هم مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

به گفته مسئول حقوقی شهرداری گرگان اکثر غرامت هایی که شهرداری محکوم به پرداخت آن می شود مربوط به احداث و بازگشایی خیابان ها و معابر توسط شهرداری در دهه های ۶۰ و ۷۰ بود.

تعادل بخشی در توسعه شهری

لایحه بعدی فروش یک قطعه زمین مسکونی در عدالت ۹۷ (میناگل یکم)، بود؛ شهردار گرگان در خصوص این لایحه چنین توضیح داد: نگاه شهرداری از فروش زمین تأمین هزینه های جاری نیست بلکه می خواهد به حوزه سرمایه گذاری در قسمت های مختلف از جمله گردشگری وارد شود تا هم درآمد پایدار و هم ارزش افزوده ایجاد کند.

عبدالرضا دادبود افزود: در نظر داریم تا اجرای پروژه های سرمایه گذاری را از مناطق جذاب گرگان به همه مناطق گرگان تسری دهیم و نقاط مختلف شهر از سرمایه گذاری ها و عواید آن بهره مند شود.

وی ادامه داد: تعادل بخشی در توسعه شهری و سرمایه گذاری در مناطق مختلف گرگان از برنامه های شهرداری است که در افق توسعه شهر گرگان ترسیم شده است.

دادبود گفت: شاید اجرای برخی طرح ها در زمین ها و املاک شهرداری در مدت زمان دو تا سه سال آینده درآمدهای مضاعفی را نسبت به فروش این املاک حاصل سازد اما برای رونق سرمایه گذاری در مناطق مختلف، شهرداری گرگان در حال حاضر نیاز به نقدینگی دارد و این فروش هم براساس بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان در دستور کار قرار دارد.

اعضای شورای شهر گرگان، علیرغم موافقت ضمنی با این لایحه رأی گیری و تصمیم گیری را به هفته بعد و اخذ نرخ های جدید کارشناسی از اراضی مذکور موکول کردند.

بر اساس بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان مبلغ ۳۷ میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری براساس فروش املاک این ارگان تأمین خواهد شد.

همچنین در ادامه لایحه فروش ماشین آلات به شرکت های خدمات شهری مطرح که بعد از بررسی آن ها توسط اعضا مصوب شد.

مصوبات قابل احترام است

محمدابراهیم جرجانی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه به برخی از اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داد.

وی گفت: شورا در سنوات گذشته خروجی هایی داشته و آن ها قابل احترام است و موافقت و مخالفت هر یک از اعضا دلیلی بر رانت و مسائلی از این دست نیست.

جرجانی افزود: شهردار فعلی گرگان به همراه مدیران شهرداری برای اجرای پروژه ها طرح و برنامه دارد و باید از مصوبات شورا حمایت کرد.

این جلسه حاشیه هایی هم داشت، چند دقیقه ای از وقت شورا صرف این شد که رأی موافق، مخالف و ممتنع را با چه علامتی (کارت یا دست) اعلام کنند. در این جلسه همچنین علی اصغر یوسفی رئیس جلسه از همکاران خود خواست تا در حین طرح مباحث و لوایح در صحن دقت نظر بیشتری داشته باشند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار