معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان از نصب ۲۵ سامانه حمل و نقل هوشمند جاده‌ای با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای کاهش تلفات جاده‌ای، امسال در سطح جاده‌های استان گلستان خبر داد.

۲۵ سامانه حمل‌و‌نقل هوشمند جاده‌ای در استان گلستان نصب می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ علی زینلی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 25 سامانه حمل و نقل هوشمند جاده‌ای(ITS) شامل 17 سامانه کنترل سرعت و ثبت تخلفات عبور و مرور و 8 سامانه نظارت تصویری با اعتبار بالغ بر 50 میلیارد ریال برای کاهش تلفات جاده‌ای، امسال در طول بزرگراه‌ها، محورهای شریانی و اصلی و محورهای برف‌گیر و کوهستانی استان نصب خواهد شد.

معاون فنی و نظارت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان افزود: برای نصب 17 سامانه کنترل سرعت و ثبت تخلفات جاده‌ای بالغ بر 42 میلیارد ریال و نصب سامانه‌های نظارت تصویری 8 میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته وی، سامانه‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای در محورهای گرگان- آق قلا- اینچه برون، کردکوی-گلوگاه، محور گالیکش- جنگل گلستان، آزادشهر- شاهرود- خوش‌ییلاق، گنبدکاووس- مینودشت نصب می‌شوند و سامانه‌های نظارت تصویری در محورهای بندرترکمن به آق قلا، محور گرگان- شاهرود- توسکستان و محور گالیکش- جنگل گلستان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

زینلی ادامه داد: سامانه‌های نظارت تصویری و کنترل سرعت و ثبت تخلفات عبور  و مرور محور گالیکش به جنگل گلستان با همکاری سازمان محیط زیست استان به منظور کاهش تلفات جاده ای نصب و راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: با نصب سامانه‌های ثبت تخلفات سرعت تعداد این سامانه ها در طول محورهای استان به 37 سامانه و تعداد سامانه‌های نظارت تصویری به 25 سامانه می‌رسد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: استان گلستان بالغ بر 5 هزارکیلومتر راه دارد که حدود 210 کیلومتر بزرگراه، حدود 320 کیلومتر راه اصلی و 1900 کیلومتر محور برف‌گیر و کوهستانی است.

انتهای پیام/ ز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار