رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با حل مشکل بیمه، اورژانس هوایی در استان گلستان تا یکماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

اورژانس هوایی گلستان تا یک ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قرار بود اورژانس هوایی استان در هفته دولت راه‌اندازی شود، اظهارداشت: ایجاد اورژانس هوایی در استان با مشکل بیمه مواجه شد و هزینه‌ آن بالغ بر یک میلیارد تومان اعلام شده بود که با رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت صورت گرفت، این مبلغ به سالانه 300 میلیون تومان کاهش یافته و گلستان هم تا یکماه آینده صاحب اورژانس هوایی می‌شود.

وی افزود: منابع مالی مورد نیاز در این زمینه از محل منابع وزارت بهداشت در طرح تحول و تقویت اورژانس های کشور تأمین خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با اشاره به 72 مورد مارگزیدگی در استان بیان داشت: هزینه هر مورد سرم‌تراپی برای جلوگیری از عوارض مارهای سمی بین 10 تا 12 میلیون تومان بوده که این هزینه برای بیمار رایگان است.

وی با اشاره به بازگشت حجاج به استان و تدابیر بهداشتی و درمانی که برای سلامت آنان و خانواده‌هایشان اندیشیده شده است، گفت: تمامی کاروان‌ها دارای پزشک بوده و برای حجاج هم پرونده ‌سلامت تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 4 هزار حاجی در روزهای آینده به استان برمی‌گردند، افزود: با هماهنگی که با مسئولان فرودگاه گرگان انجام شده، قرار است طی 2 هفته همه حجاج، معاینه شوند و در صورت داشتن علایمی مانند سرفه یا آنفلوآنزا در بیمارستان 5 آذر گرگان بستری خواهند شد.

انتهای پیام /تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار