مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان گفت: تا پایان امسال بیش از ۳۰ هزار نفر در استان گلستان وارد چرخه مهار‌ت‌آموزی می‌شوند

۳۰ هزار گلستانی وارد چرخه مهارت‌آموزی می‌شوند

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدعلیرضا حسینی‌طلب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سال گذشته بیش از 29 هزار نفر در استان وارد چرخه مهارت‌آموزی در مراکز دولتی شدند.

وی افزود: برنامه امسال، حفظ شرایط موجود و ایجاد ظرفیت مهارت‌آموزی به بیش از 30 هزار نفر در استان گلستان است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه سال گذشته بیش از 4 میلیون نفر ساعت آموزش در مراکز دولتی به مهارت‌جویان ارائه شده است، گفت: در 5 ماهه نخست امسال بیش از 15 هزار و 200 نفر در حال فراگیری آموزش‌های مهارتی در مراکز دولتی هستند.

وی با اشاره به فعالیت 325 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان گلستان بیان داشت: سال گذشته بیش از 18 هزار نفر از طریق بخش خصوصی وارد چرخه مهارت‌آموزی شدند.

حسینی‌طلب با اشاره به ضریب نفوذ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاهای استان گلستان گفت: سال گذشته بیش از  6 هزار نفر و در 5 ماهه امسال هم حدود 2 هزار نفر تحت پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه 27 درصد افراد جویای کاری که از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده کرده‌اند، جذب بازار کار شده‌اند، افزود: بخشی از افرادی که از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده می‌کنند، برای ارتقاء فنی و مهارتی شخصی است و 27 درصد کسانی که تحت عنوان کارجو از این آموزش‌ها استفاده می‌کنند، جذب بازار کار می‌شوند در حالیکه این شاخص در کشور حدود 20 درصد است.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار