شهردار گرگان گفت: یکی از برنامه‌های مصوب شورای عالی ترافیک در میان‌مدت، ایجاد سامانه اتوبوس‌رانی بی‌آرتی است که در حال حاضر مطالعات ۲ مسیر آغاز شده است و در صورت راه‌اندازی آن، خیابان امام خمینی (ره) تبدیل به پیاده‌راه می‌شود.

شهردار گرگان: خیابان امام خمینی (ره) گرگان تبدیل به پیاده‌راه می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛

عبدالرضا دادبود ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالعات ایجاد سامانه اتوبوس‌رانی بی‌آرتی در شهر گرگان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مصوب شورای عالی ترافیک در میان‌مدت، ایجاد سامانه اتوبوس‌رانی بی‌آرتی است که در حال حاضر مطالعات 2 مسیر آغاز شده است.

وی افزود: مسیر جرجان به انجیرآب و مسیر میدان شهیدقندهاری به بلوار ناهارخوران 2 مسیری است در دست مطالعه قرار دارد. در صورتی که خطوط بی‌آرتی در سطح شهر گرگان ایجاد شود، خیابان امام خمینی (ره) تبدیل به پیاده‌راه خواهد شد.

شهردار گرگان با اشاره به نیاز این شهر به فضای پارکینگ بیان داشت: در میان‌مدت باید در شهر گرگان 2 هزار فضای پارک خودرو ایجاد شود. از ابتدای امسال با بخش‌های مختلفی که زمین بلااستفاده دارند، رفتیم تا مشکل کمبود پارکینگ در گرگان حل شود. همچنین با برخی از مدارس و حتی ادارات که در ساعات بعدازظهر از فضای خود استفاده نمی‌کنند نیز صحبت شده است.

وی افزود: ساخت پارکینگ‌های طبقاتی از سوی بخش خصوصی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که مدیریت شهری گرگان برای حل مشکل کمبود پارکینگ در دستور کار دارد.

دادبود با اشاره به بازآفرینی برخی از میادین شهر گرگان گفت: مطالعات بازآفرینی میدان بسیج آغاز و مصوبه میدان قلعه‌خندان نیز گرفته شده است.

وی درباره ساماندهی ورودی‌های شهر گرگان بیان داشت: مطالعات در ورودی شرقی گرگان توسط مشاور در حال انجام بوده و برنامه ما ایجاد مجتمع خدمات خودرویی است. این کار با کمک بخش خصوصی و برای ساماندهی مشاغل مزاحم، تعمیرگاه‌ها و مکانیکی‌ها با اولویت محورهای اصلی انجام می‌شود.

شهردار گرگان در ادامه با تأکید بر تقویت آتشنشانی افزود: آتشنشانی شهر گرگان به نیروهای بیشتری نیاز دارد که بخشی از نیروهای شهرداری تأمین می‌شود و 40 نفر نیز براساس فراخوان و گذراندن آزمون‌های مختلف، آماده خدمت به شهروندان خواهند شد.

وی گفت: تجهیزات جدید نیز در حال خریداری است و به زودی 2 دستگاه خودروی آتشنشانی به ناوگان شهرداری افزوده می‌شود. در مناطقی هم که مسئله‌دار است، برگزاری مانورهای مختلف را پیش‌بینی کردیم.

دادبود به استفاده از پهپادها در اطفاء حریق اشاره کرد و اظهارداشت: پهپاد آتشنشانی که توسط یک شرکت دانش‌بنیان ساخته شده را خریداری خواهیم کرد تا بتوانیم در زمان وقوع حریق برای اطفاء از آن کمک بگیریم. این پهپاد قابلیت بالا بردن شلنگ تا ارتفاع50 متری را دارد. علاوه براین ایستگاه آتش‌‎نشانی شماره 7 نیز تا پایان امسال ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار