استاندار گلستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی دولت در گلستان توسعه پنبه است، گفت: با احیای شورای پنبه بسیاری از مشکلات کشت این محصول در گلستان رفع خواهد شد.

استاندار گلستان: توسعه پنبه یکی از برنامه‌های اصلی دولت در استان گلستان است

به گزارش گلستان 24 ؛  به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفتگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های محوری استان در کارگروه اقتصاد مقاومتی توسعه پنبه است، افزود: با ایجاد صندوق حمایت از صنعت پنبه، این محصول جایگزین خوبی برای برنج خواهد بود.

استاندار گلستان با تاکید اینکه شبکه مراقبت برای پنبه پیش‌بینی شود، خاطرنشان کرد: کشت پنبه اشتغالزایی و حفظ خاک را به دنبال دارد و به صورت متوسط با کشت هر هکتار پنبه 3 نفر به صورت مستقیم و 7 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

هاشمی اظهار کرد: در استان یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی داریم که با این روند رو به رشد کشت شالی و استفاده از آب‌های زمینی برای آبیاری این مزارع، تا چند سال آینده به مشکل برخورد خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود صنعت ساختمان را مشمول رونق تولید دانست و گفت: با تشکیل کمیسیون ویژه ساختمان در استان مشکلات این صنعت کاهش خواهد یافت.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه دستگاههای اجرایی استان جهت جذب اعتبارات ملی تلاش کنند، افزود: نگاه ما به اعتبارات استانی یک مقوله و به اعتبارت ملی ویژه است.

هاشمی  تأکید کرد: باید علاوه بر ترسیم سیمای آب استان، مطالعات جدید و کاربردی در حوزه آب و منابع طبیعی استان انجام شود تا بتوان راه کارهای لازم برای برون رفت از مشکلات را ارائه داد.

وی با بیان اینکه باید رافع مشکلات سرمایه گذاری و تولید باشیم تا زمینه ایجاد اشتغال و افزایش آن در جامعه فراهم شود، افزود: موظف هستیم آگاهی بخشی لازم را به مردم و بخش خصوصی در زمینه قوانین ارائه دهیم تا آنان بتوانند با نگاهی آگاهانه در مسیر سرمایه‌گذاری و توسعه گام بردارند.

استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را شورایی پراهمیت دانست و افزود: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفت‌وگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.

هاشمی با اشاره به اینکه  استان گلستان از گذشته به عنوان قطب کشاورزی، دامپروری و تا حدودی گردشگری مطرح بوده است، گفت: باید تلاش شود تا سرمایه‌گذاران را به این حوزره‌ها هدایت و موانع موجود در امر سرمایه‌گذاری را برطرف کنیم.

انتهای پیام/ ز

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار