سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: استقرار و توسعه تولیدات، کالاها و خدمات مبتنی بر دانش از برنامه‌های استان بوده و قدم‌های خوبی در استان برداشته شده است.

‌توسعه تولیدات و خدمات مبتنی بر دانش از برنامه‌های توسعه گلستان است

به گزارش گلستان 24 ؛ محمدحسین پاسوار دیروز در نشست معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مدیران، روسا، فعالان دانش بنیان، فناوران و نخبگان استان گلستان اظهارداشت: شرایط کنونی اقتضا می‌کند که اقدامات ویژه و درخوری انجام شود. پیش‌بینی سیاست‌های کلی اقتصادمقاومتی از چندسال گذشته از سوی مقام معظم رهبری مشخص شده و دولت نیز قرارگاه آن را راه اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه دانش بنیانی، از مهم‌ترین پایه‌های اقتصادمقاومتی است، گفت: اقتصاد دانش بنیان می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کرده و مسائل و موانع پیش‌روی تحقق آن را رفع کند.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: اقتصاد دانش بنیان، متولی تولید، توزیع و کاربردی کردن دانش و اطلاعات در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد است.

وی بیان داشت: اگر اقتصاد دانش‌بنیان را در جامعه گسترش دهیم، مشکل بزرگ ما که کمبود منابع است، رفع خواهد شد زیرا منابع اقتصاد دانش‌بنیان از جنس ایده، فکر و نوآوری است.

پاسوار گفت: این نوع اقتصاد می‌تواند مجموعه ای فعالیت‌های سبک و مدل های پیچیده و کوچک باشد. این نوع اقتصاد را می‌توان اقتصاد بدون وزن هم نامید زیرا در این بخش دیگر ساختمان‌ها و سازه‌ها نقش‌آفرین اصلی نیستند بلکه حرف اول را ایده، ابتکار و نوآوری می‌زند.

وی افزود: برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان  باید شرایطی را فراهم کنیم که ابداع و نوآوری از ایده به محصول تبدیل شود. لازمه این کار انجام سرمایه‌گذاری‌های اولیه و وضع مقررات، انجام پشتیبانی‌ها و تسهیلاتی است.

پاسوار عنوان کرد: استقرار و توسعه تولیدات، کالاها و خدمات مبتنی بر دانش از برنامه‌های استان بوده و قدم‌های خوبی در استان برداشته شده است.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار