فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت:‎ موضوع طرح «شهید بهنام محمدی» موضوع بسیار مهمی است که : امسال ۴۶ مدرسه در استان تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت.

سردار معروفی:طرح "شهید بهنام محمدی" در ۴۶ مدرسه گلستان اجرا می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان گلستان، سردار حسین معروفی در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی، اظهار داشت: موضوع طرح «شهید بهنام محمدی» (طرحی در حوزه بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان) موضوع بسیار مهمی است و ما اعتقاد داریم که در این طرح باید علمی تر و دقیق تر برخورد کنیم زیرا طرح تربیتی بوده و بازه زمانی آن افراد هفت تا 10 سال را شامل می شود.

وی با بیان این که باید در این زمینه اطلاع رسانی مناسب انجام گیرد، افزود: این طرح باید در کارگروه مشترک سپاه و آموزش و پرورش، بحث و بررسی شده و در اجرای آن به نقش معلمان توجه ویژه شود.

معروفی ادامه داد: امسال 46 مدرسه تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت و ما باید تلاش کنیم تا تمامی مجهولات را در اجرای آن از بین ببریم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان افزود: این طرح می‌تواند در حوزه خانواده بسیار تاثیرگذار باشد زیرا به چهار رکن اصلی یعنی منزل، معلم، مدرسه و مسجد در اجرای آن توجه ویژه شده است و به همین دلیل اعتقاد داریم که می‌تواند به نقش خانواده‌ها در آموزش و پرورش کمک فراوانی کند.

معروفی اضافه کرد: در دفاع مقدس دانش‌آموزان و معلمان نقش ارزنده و بالایی داشتند و من خود را مدیون معلمان می‌دانم زیرا کار تربیتی مثبت و ارزنده انجام دادند.

وی همچنین در ارتباط با راهیان نور هم اظهار کرد: فضای کار امروز باورمندانه و همراه با اعتقاد است و معتقدم که فضای آموزش و پرورش هم یک کار عمیق فرهنگی است.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان ادامه داد: باید در راهیان نور طوری حرکت کنیم که نه تحریف صورت پذیرد و نه دفاع مقدس فراموش شود و هم باید به معلمان توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

معروفی اظهار کرد: اعتقاد داریم که حوزه راهیان نور باید بومی شود و برای تقویت هویت ملی ما باید شهدای استان را برجسته کنیم و نقش مردم استان را برجسته‌تر نمایش دهیم.

وی همچنین گفت: همچنین باید هم به حوزه اعتقادی و هم به حوزه ملی توجه ویژه داشته باشیم و در دفاع مقدس غلو نکرده و واقعیت‌ ها را بگوییم.

سردار معروفی در پایان حمایت خود را از آموزش و پرورش ابراز کرد و گفت: هر جا آموزش و پرورش نیاز به ما داشته باشد ما در کنار شماییم چون به کار آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه مهم اعتقاد ویژه داریم.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار