معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: متاسفانه در زمان شهردار دوره‌های اسبق آزادشهر, بی‌تدبیری برای تاکسی‌های برون شهری گنبدکاووس - آزادشهر صورت گرفته که در تلاش هستیم ساماندهی کنیم.

تاکسی‌های برون‌شهری گنبدکاووس ـ آزادشهر ساماندهی می‌شوند

به گزارش گلستان 24 ؛ عبدالقدیر کریمی عصر دیروز در جلسه شورای ترافیک گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به ترافیک سنگین شهرستان گنبدکاووس و عدم جایگاه مناسب برای تاکسی‌های برون‌شهری مسافربری در تلاش هستیم تا با همفکری مدیران مرتبط بتوانیم مکان و جایگاه مناسبی برای جابجایی مسافران ایجاد کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در میدان 17 شهریور, جنب فرمانداری ویژه, مکان وسیعی برای استقرار و تردد این خودرو هادر نظر گرفته شده که به علت بعد مسافت از داخل شهر و ورود خودروهای مسافرکش شخصی متاسفانه استقبال خوبی از این تاکسی‌ها نشده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: امنیت اجتماعی مردم در گروی استفاده از تاکسی است و این خودروها قانونی هستند و تردد مردم با این وسیله‌ها اطمینان خاطر بیشتری دارد.

وی درباره ساماندهی ترافیک مسیر بلوار امامزاده منتهی به امامزاده یحیی ابن زید( ع) یادآور شد: مسیری جدای از مسیر کنونی در نظر گرفته شده و قرار است کارشناس میراث فرهنگی از تهران برای بررسی و تائید این موضوع هفته آینده این مسیر را بازدید کند.

کریمی تاکید کرد: ما تاکید فراوان داریم که قبل از بازدید, به این کارشناس به خوبی  شرایط خاص این محدوده توضیح داده شودو اهمیت و ملاحظات دیوار تاریخی توسط مدیران و اینکه نتیجه چندین ماه جلسه و بررسی, اجماع در احداث و راه‌اندازی این مسیر توجیح شود.

وی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان و ایام محرم و صفر به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا به سبب ازدحام جمعیت, مشکلات ترافیکی ایجاد می شود که با بازگشایی این مسیر بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس اظهار کرد: در شرایط خاص و بحرانی اگر در زمان تجمع اتفاقی در این منطقه رخ دهد, متاسفانه هیچ دسترسی به این افراد برای کمک‌رسانی و رفع بحران موجود نخواهد داشت.

راه‌اندازی 29 دوربین ترافیکی در گنبدکاووس

منصور طعنه گنبدی, شهردار گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر 29 دوربین در سطح شهر و نقاط حساس برای اعمال قانون و روان شدن ترافیک نصب شده ,که از این تعداد 18 دوربین ثابت و 11 دوربین گردان است.

وی افزود: این دوربین‌ها در اواخر سال 95  و 6 ماه نخست سال 96 خریداری و در آن زمان 800 میلیون تومان هزینه شده است.

شهردار گنبدکاووس تصریح کرد: 2 مانیتور 19 اینچ و 2 مانیتور 55 اینچ نیز نصب شده و این دوربین‌ها پیشرفته‌ترین دوربین‌های ترافیکی در سطح استان است.

وی ادامه داد: تاکنون 40 درصد زیر ساخت ها و تجهیزات دوربین ها نصب شده و تقاضا ما از نیروی انتظامی و پلیس راهور این است که در حال حاضر با همین امکانات و زیرساخت‌ها, اعمال قانونی شده و دوربین‌ها فعال شود و ما هم تعهد می‌کنیم در نخستین فرصت و زمان ممکن بقیه تجهیزات و دوربین‌ها را خریداری و نصب کنیم.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار