رئیس انجمن صرع ایران گفت: یک تا ۱.۵ درصد, بالغ بر ۸۵۰ هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند و یکی از اهداف ما در کشور شناسایی این بیماران است.

رئیس انجمن صرع ایران: ۸۵۰ هزار نفر در ایران به بیماری صرع مبتلا هستند

به گزارش گلستان 24 ؛ محسن فرج دیشب در مراسم افتتاح شعبه انجمن بیماران صرع در گنبدکاووس اظهار داشت: این شعبه با هدف شناسایی, آموزش, ارتقای کیفی علمی و حمایت از بیماران صرع و خانواده های آنان راه اندازی شد.

وی افزود: یک تا 1.5 درصد, بالغ بر 850 هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند و یکی از اهداف ما در کشور شناسایی این بیماران است.

وی افزود: متاسفانه براساس سنت دیرینه کشور ما, خانواده ها به دلایل مختلف فرزندان خود که مبتلا به صرع است را پنهان کرده و بیماری آنها را بروز نمی‌دهند.

رئیس انجمن صرع ایران تصریح کرد: این بیماری یک اختلال مغزی است که با دارو کاملا قابل کنترل است و بنا داریم ضمن شناسایی این افراد با آموزش اولیه بتوانیم بیماری این افراد را توسط خودشان و اقدامات اولیه در زمان بیماری توسط خانواده‌ها را آگاه سازیم.

وی یادآور شد: در این انجمن ضمن آموزش و ارتقای کیفی علمی مردم, خانواده ها و اعضای انجمن, بسته های حمایتی و رفاهی, کمک هزینه دارویی, کمک هزینه در زمینه " ام‌آر‌آی" و " سی‌تی‌اسکن" و دیگر مراحل درمانی انجام می‌شود.

فرج تاکید کرد: با شروع سال تحصیلی جدید 250 بسته لوازم التحریر به اعضای دانش‌آموز نیازمند این انجمن اهدا شد و این بسته‌های حمایتی و رفاهی در طول ایام سال مانند, عید نوروز, اعیاد قربان و فطر, ماه مبارک رمضان و غیره توزیع می‌شود.

رئیس انجمن صرع ایران گفت: آموزش در مدارس, دانشگاه‌ها, بهورزان و خانه‌های بهداشت روستایی از اهداف این انجمن برای ارتقای کیفی علمی افراد در مورد این بیماری خواهد بود.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار