وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه تحریم های دوره جنگ سنگین‌تر از تحریم‌های فعلی بود، گفت: در دوران دفاع مقدس بین اروپایی‌ها و امریکایی‌ها برای دادن غنائم و امکانات به صدام تقسیم کار شده بود.

مصلحی در گرگان: تحریم‌های دوره جنگ سنگین‌تر از تحریم‌های فعلی بود

به گزارش گلستان 24 ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در مراسم عزاداری چهل سال بصیرت عاشورایی در آستان امامزاده عبدالله گرگان اظهار داشت: دوری از قرآن سبب می‌شود تا ضربه بخوریم‌. قصه‌هایی که برای پیامبران در قرآن آمده، برای این است که عبرت تاریخی برای محکم‌کردن ایمان، قرار گرفتن در مسیر حق و استقامت در راه درست را بیاموزیم.

وی افزود: تحریم‌های دوران دفاع مقدس با تحریم‌های الان اصلا قابل قیاس نیست، آن موقع حتی یک سیم خاردار به ما نمی‌دادند، درهم و دلار و دینار با ما مبارزه می‌کردند، آمریکا و متحدانش در حاشیه خلیج فارس بالغ بر 70 میلیارد دلار به صدام کمک کردند.

وزیر اطلاعات دولت دهم خاطرنشان کرد: بین اروپایی‌ها و امریکایی‌ها برای دادن غنائم و امکانات به صدام تقسیم کار شده بود و حتی امکانات مجانی می‌دادند اما ایران با اراده‌ای استوار آن‌ها را به زانو درآورد‌. ‌

مصلحی اظهار کرد: ‌اینکه در مراسم اربعین 25 میلیون ایرانی راه افتادند یک نمایش عظیم بود که دشمن را به واهمه انداخت. آن‌هایی که از آمریکا می‌ترسند و دم از ابرقدرتی این کشور می‌زنند، بدانند زمانی که نیروهای دریایی این کشور در خلیج‌فارس به‌دست نیروهای سپاه دستگیر شده بودند از ترس خودشان را خیس کردند اما شهید حججی وقتی دستگیر شد با آنکه می‌دانست سرش بریده می‌شود اما استوار ایستاد.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار