سرپرست کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال از حضور قطعی ۲۴ تیم از ۶ کشور در تور تک ستاره جهانی والیبال ساحلی بندرترکمن خبر داد.

حضور ۲۴ تیم از ۶ کشور در تور تک ستاره جهانی والیبال ساحلی بندرترکمن

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان، فریدون الهامی در نشست هماهنگی مسابقات تور تک ستاره جهانی والیبال ساحلی بندرترکمن که در اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان برگزار شد، اظهار داشت: حضور 24 تیم از 6 کشور در این مسابقات قطعی شده است.

وی ادامه داد: 8 تیم از قزاقستان، 2 تیم از ساحل عاج، 2 تیم از عمان، 2 تیم از تایلند، 2 تیم از چک اسلواکی و 8 تیم از ایران در این تور تک ستاره با حریفان خود دیدار خواهند کرد.

سرپرست کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: برای نخستین‌بار است که سه تور تک ستاره جهانی به صورت همزمان در سه استان در کشور برگزار می‌شود.

الهامی گفت: 10 مهرماه افتتاح بازی‌ها و مسابقات مقدماتی انجام خواهد شد و از 11 مهر تا 13 مهر مسابقات در جدول اصلی پیگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: همه اعضای تیم داوری تور تک ستاره جهانی والیبال ساحلی بندرترکمن از داوران بومی داخلی کشور هستند و در استان گلستان اولویت با داوران و نیروهای بومی استان گلستان است.

سرپرست کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال تصریح کرد: در گذشته مسابقات تور تک ستاره در کیش برگزار می‌شد و این برای نخستین‌بار است تور تک ستاره در دیگر نقاط کشور و در استان‌ها برگزار می‌شود و این اتفاق می‌تواند زمینه‌ای برای تداوم برگزاری این مسابقات در نقاط مختلف کشور باشد.

الهامی متذکر شد: 5 هزار دلار جایزه نقدی برای این مسابقات در نظر گرفته شده و نگاه فدراسیون جهانی به این مسابقات نگاه توسعه‌ای است و امیدواریم با برگزاری این مسابقات اتفاقات خوبی برای والیبال ساحلی کشور رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه ورزش ناد صلح در جهان است، گفت: ما با برگزاری این نوع مسابقات که به صورت بین‌المللی و جهانی برگزار می‌شود می‌توانیم ادعای امنیت حاکم در کشور و صلح‌خواهی مردم ایران اسلامی به را جهانیان اثبات کنیم.

الهامی در پایان از استان گلستان که تا به امروز شرایط مناسبی را برای میزبانی این تور تک ستاره فراهم کردند تقدیر کرد.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار