رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: ترویج فرهنگ عاشورایی و شهادت, ایستادگی و مقاومت از اولویت ما مسئولان در مقابل جوانان است تا بتوانیم همچون گذشته, این مشکلات را پشت سر گذاشته و به شرایط مطلوبی در جامعه برسیم.

ترویج فرهنگ عاشورایی کلید رفع مشکلات است

به گزارش گلستان 24 ؛حجت‌الاسلام سید علی طاهری امشب در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر با موضوع ترویج فرهنگ عاشورایی اظهار داشت: اسلام زمانی به خطر می‌افتد که حاکمی مانند یزید داشته باشد و چنین حاکمی در هر زمانی ممکن است, حاکمیت کند و مختص زمان خاصی نیست.

وی با اشاره به زیارت عاشورا افزود: زمانی که ما در زیارت عاشورا می‌گوییم, با دشمن امام حسین(ع), دشمن هستیم و می‌جنگیم, هدف و منظور, شمر نیست, زیرا در این زمان قطع یقین شمر وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر تصریح کرد: در زمان کنونی بر حسب مقتضیات زمان, افرادی دشمن امام حسین (ع) هستند که با دین خدا دشمنی می‌‎کنند, خدا را قبول ندارند و در یک کلام با خدا دشمن هستند.

وی یادآور شد: در زمان کنونی, آمریکا, انگلیس و دیگر کشورهای مطیع استعمار, دشمن خدا و امام حسین ( ع)  هستند و مسلمانان باید با چنین دشمنانی بجنگند و از اسلام دفاع کنند.

طاهری تاکید کرد: اسلام‌هراسی و دور کردن جوانان از مسائل دینی و قرآنی و فاصله جوانان و مردم با فرهنگ عاشورایی, از ترفندهای دشمنان اسلام و ایران اسلامی است و باید جوانان این نکات را تیزبینانه رصد کنند و هوشیارانه در مقابل این نیرنگ‌ها استقامت کنند.

وی گفت: مردم ما مانند یاران امام حسین ( ع)  پای مرجع و ولی فقیه خود در طول 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایستادند و جان جوانان و فرزندان خود را در این راه فدا کردند تا انقلاب اسلامی و اسلام پابرجا و استوار بماند.

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گلستان با اشاره به موافقت بعضی از افراد با صلح و سازش با آمریکا اظهار کرد: در زمان امام حسین ( ع)   بیش از 40 هزار نفر از مردم کوفه طی نامه ای با ایشان بیعت کردند که به جز 10 تا 15 نفر بقیه به دنبال پست و مقام و فرار از کشته شدن بودند, اما زمانی که قدرت یزید را دیدند, صحنه و پشتیبانی از این امام همام را خالی کردند.

وی ادامه داد: این حکایت برخی از افراد جامعه ماست که می‌گویند چرا با این قدرت بزرگ درگیر شده و تحریم اقتصادی شویم, اینان همانند مردم کوفه به دنبال منافع و حفظ جان خود هستند.

طاهری اظهار داشت: ترویج فرهنگ عاشورایی و شهادت, ایستادگی و مقاومت از اولویت ما مسئولان در مقابل جوانان است تا بتوانیم همانند گذشته, این مشکلات را پشت سر گذاشته و به شرایط مطلوبی در جامعه برسیم.


انتهای پیام /تسنیم

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار