همزمان با سراسر کشور طرح احسان حسینی کمیته امداد استان گلستان همزمان با شروع ماه محرم به مدت دوماه آغاز شد.

آغاز طرح احسان حسینی در گلستان

به گزارش گلستان 24 ؛ اسکندر اسکندری، سرپرست کمیته امداد گفت: هرساله با شروع ماه محرم و حجم وسیع نذورات مردمی، کمیته امداد در نظر دارد طرح «احسان حسینی» را تا پایان ماه صفر برای توزیع هدفمند این نذورات به نیازمندان در سراسر استان اجرایی کند.

وی بابیان اینکه همچنان شاهد کمک‌های مردمی در قالب طرح «احسان حسینی» هستیم افزود: خیران با برپایی سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین مددجویان تحت حمایت این نهاد می‌کوشند تا در ایام سوگواری ماه محرم و صفر، بخشی از نیازهای ضروری نیازمندان و مستمندان را تأمین کنند.

سرپرست کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه ترویج و اشاعه‌ فرهنگ احسان و انفاق در جامعه از دیگر اهداف حائز اهمیت این طرح «احسان حسینی» است گفت: خیران با برپایی سفره‌های احسان در مساجد، حسینیه‌ها و مراکز نیکوکاری، می‌توانند خانواده های تحت حمایت این نهاد و افراد بی‌بضاعت را مورد احسان و اطعام قرار دهند.

اسکندری با اشاره به ۷۰۰ میلیون تومان کمک مستقیم خیران در ماه محرم و صفر سال ۹۶ عنوان کرد: خیران گلستانی سال گذشته با کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود حدود یک‌میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در طرح «احسان حسینی» مشارکت کردند.

وی افزود: از این مبلغ حدود ۹۰۰ میلیون تومان توسط ۴۰ مرکز نیکوکاری سراسر استان گلستان از خیران نیکوکار و عزاداران حسینی جمع‌آوری‌شده بود.

سرپرست کمیته امداد استان گلستان بابیان اعلام آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری نذورات مردمی و توزیع آن در بین نیازمندان گفت: عاشقان سیدالشهدا (ع) می‌توانند با واریز کمک‌های نقدی خود را از طریق سامانه #۰۱۷*۸۸۷۷*، شماره‌حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ بانک ملی در طرح «احسان حسینی» مشارکت کنند.

گفتنی است، در حال حاضر کمیته امداد استان گلستان دارای ۱۰۶ هزار نفر و بیش از هشت هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت  این نهاد است.

انتهای پیام/م

 

ارسال نظر

آخرین اخبار